DOLETNÁ 2006

Letošní doletná byla naplánována na pěkný datum 11.11.06. Podle předpovědi počasí mělo hodně foukat a blížily se přeháňky. Závisláků je vždycky dost a tak jsme se sešli po 13. hodině na Pěčíně. Zdenča vyndala stolek a nabízela teplé nápoje a něco k zakousnutí. Pro jistotu jsme Pafču určili jako zdravotnici, kdyby třeba někomu zaskočilo.

         S předpovědí větru měli pravdu, při zemi sice foukalo mírně, ale s přibývající výškou zesiloval. Nad 400m nad zemí jsme už s padákama couvali. Na Svratouchu v 11 hodin hlásili 12m/s, ale vítr byl laminární a tak to nebyl problém.

         Byla vyhlášena soutěž na přesnost přistání, ale místo kříže tam byla bedna s dvanáckou. Někteří by se raději pomalu zabili, jen aby se na ni trefili. Námi určená zdravotnice se jednou  dokonce pokoušela o umělé dýchání, ale místo oživování pilota skoro udusila. Nakonec se zadařilo třem pilotům a tak se o pivo museli podělit Honza, Miloš a Milan.

         Už se pomalu stmívalo, začalo poprchávat a tak jsme se přesunuli pod Monte Hnojník na rozloučení se  zesnulým TERMOSKOU. Udělali jsme mu hrob a zavzpomínali na ty krásné chvíle s ním. Někteří nedočkaví ho sice chtěli hned exhumovat, že to do jara bez lítání nevydrží, ale rozmluvili jsme jim to. Na rozloučenou jsme mu připili z termosek.

Pak byl přesun do Dačic do vyhřáté restaurace Stadion, kde letošní nováčci museli přísahat na Termosku, že mu budou věrní, že nebudou opouštět stoupáky a budou se k němu chovat v úctě. JaHovi připravili pěkné věcné dary a postarali se o vyhlášení cen – např. ocenění dostaly Zdenka, Pafča a Šárka (ta bohužel chyběla) jako Elitní Svozová Asistentka, Macek co by neodhalitelný agent, Franta s Milanem co by šikulové jako Mat a Pat apod.

         S plným žaludkem a s dobrým pitím jsme se dívali na promítání videí jak z vlastního létání, tak nám Charlie pustil video z přeletu v Zakarpatské Ukrajině a Vlasta P. z Altaje.

K tomu Pavel roznášel slivovičku z vlastní zahrádky jako úplatky na příští rok.

         Promítání končilo až v pokročilou dobu a tak volné zábavy s tancem se už zúčastnily jen ty silnější povahy.

Některé fotografie z pozdější doby už nemůžeme zveřejňovat, ale kdyby soutěž o nejlepší ksicht pokračovala, měli jsme hodně nových adeptů a někdy jsem měl dojem, že je svět vzhůru nohama.

No co si budeme povídat!? PĚKNÉ TO BYLO!!!!!!! :-))

www.pgv.cz