Víťa se v únoru i s partičkou lítačů podíval do Nepálu a ve vzkazech nás upozornil na své výpisy letů - Ahoj kamarádi, posílam pozdrav a z Nepálu to nejlepší...
Má tam i pár fotek s popisama. Článeček jsem z něho nedostal, mám alespoň povolení to okopírovat a tady zveřejnit.

Paračundr 1/3:

5 hodin se společně drncáme místním busem, abychom našli šílenou startovačku a vydali se prožít 4 samostatné příběhy - Marcel cestu zpět busem s nohama v louži benzínu a zvratků, Ondra po útěku z trasy do bezpečného údolí přistává uprostřed nějaké místní oslavy a je královsky hostěn, Přemek po dlouhém svahovacím boji přistává obklopen publikem tříset studentů, a já se v půli cesty vzdávám doletění do cíle a přistávám na kopci, kde zrovna kempuje padáčkářská partička z Reunionu, za jejíž materiální (spacák, stan, večeře, snídaně) i duchovní (kytara u ohně a přátelští lidé) pomoci přežívám studenou noc.

ideální startovačka lemovaná lesem, dráty, a zespodu hořící skládkoudivoká krajina nepálských hor, klidné stoupáky u svahu nehledejtesevřely se mi půlky, kdykoliv jsem se přiblížilOndra - jako bůh spadlý z nebe přímo na místní oslavu (už nevím co to jí, ale to zelené je slavnostní talíř z banánových listů)zlomek Přemkových obdivovatelůdcerka Přemkových hostitelů (Přemek nechce dát souřadnice, prý za pár let... kdoví... :)já přistávám vedle Francesca a Elen Réunionskýcha stávám se hostem jejich létající expedicevečírek na kopciParačundr 2/3:

Ondra s Přemkem přespali v údolí a zařizují výjezd jeepem na kopec. Chodí to už od půl jedenácté a rychle se to slévá, takže když se o půl jedné dostávají na kopec, je už pozdě na let do Pokhary. Přelétáme o kilometr vedle k vesnici, zbytek odpoledne trávíme zevlingem a překvapivě si to všichni užíváme. Ve vesnici večer nacházíme bydlení a jídlo u místního učitele.

elektrika už se táhne, signál bude co nevidět :)Reunionci balí tábor a společnou vyhnívkou a jeepem se přesouvají na další kopecstartuje se samozřejmě za "dozoru" místních

na doletění do Pokhary pozdě, mířím zpátky na startpřemek za chvíli přistává za mnou......což rozhodně nenechá v klidu místní děti (i několik kotrmelců v tom úprku bylo)Přema neměl šanci uniknoutpo padesáté třetí: setřást chumel dětí......cvaknout do chumle foťákem......ukázat jim fotku na displeji. a znovu: po padesáté čtvrté...Ondra taky přistál, padák si děti hned oblíbilyluxusní bydlení s topením (myslím teplo, co sálá z kravských hřbetů)místní každodenní snídaně a večeře (vlastně nic jiného tu nejí) - rýže s fazolovou polévkou a pár bramborOndra měl spacák, takže vyhrál nocleh na zemi pod postelí :)Paračundr 3/3:

Cíl je jasný, po chvíli přelétám partičku z předchozí noci, která se plánovaně přesunula o dva kopce blíž Pokhaře a za dvě hoďky přistávám a vychutnávám šou posledního dne nepálského pg mistrovství, kvůli kterému jsme vlastně na paračundr vyrazili.

zatímco my se v 9 probouzíme, místní děti už hodinu nosí hnůj na terasová políčka v okolí vesnice......aby si o hodinu později opláchly nohy...a v 10 zasedly do školních laviccesta na kopec - včera ještě dráty ležely na zemi, teď se natahuje poslednídolétám své včerejší hostiteleposlední kopec a jsme doma; v pozadí 7000m vysoká Machapucharesedám k Blueskayům a čekám, kolik doletí Reunioncůvelmi poutavý reklamní poutač (na dvoumetrovém řetězu)velká sláva to byla - přijela i televize a natáčela v angličtiněradost ze skytexu měli úplně všichninějaké to slavnostní akro s přistáním na vora řečnilo se a řečnilo (byl tam snad i nepálský prezident)Větší reportáž se spoustou fotek a popisem Víťa poději zveřejnil  ZDE!
Pěkné, móóóóc pěkné. Díky ti!

Vlasta
http://www.pgv.cz/