No a v neděli 3.4.11 jsme tedy taky vyrazili. Mělo foukat zčerstva a spíše od jihu. Sraz byl ve 12 hodin na Pěčíně a ti správní závisláci tam byli už i dříve.Někdo spěchal více, někdo méně. JJeště volal Miloš, jestli by ho někdo nezajel zachránit. Ale kam se s Lukášem vydali a kam chtěli dojet, to se nepochlubili.Bylo nás čím dál víc a od Míry jsme dostali školení ohledně placení odvijáku.Prostě kdo nezaplatí předem, nepoletí! S těma neplatičema je to těžké! LLukáš zaplatil a letí. Pak se zase hned vrátil, přece by takovou fajn partičku neopouštěl!
Zato Jana nás klidně opustila, Stříbrňák ne, Honza ano, já ne, Boeing ano – bylo to přesně na střídačku!Miloš křidélko v silnějším větru krotil, podařilo se mu to, a pak se i chytil a polítal.Každý jsme jiný a věnujeme se různým koníčkům. Na první fotce jsou rybáři, kteří hned vedle nás dělali výlov a na dalších motorkář, kterého jsem zastavil, poptali jsme se na jeho stroj – prý z roku 1938, a pak ho musel Míra roztlačit. To je mašina, co?
Pak jsem dal ještě jeden pokus, opět jsem se nechytal a přistál nedaleko na poli. Zdenča pro mne dojela a že ještě máme dojet pro Janu, která už přistála někde za Telčí. Povídám – nebudeme se vracet, tady někde projedeme lesem, silnice není daleko.Bylo to sice dál, ale zato horší cesta! Netrvalo dlouho a zapadli jsme. Dalo to fušku, ale auto jsme vyprostili. No co vám budu povídat – vylovení, vysušení a odbahnění  – to není žádný med!Ještě jsme se na Pěčíně rozloučili s těmi, kterým se nedařilo. Odletěný byl Brába, Stříbrňák, Kozleek a další.Já si po vydrhnutí auta alespoň trošku zlepšil chuť na zahradě opékanýma buřtíkama. Prostě jaro je už tady!!! J

A ZDE jsou přihlášené nedělní výpisy z létání na Pěčíně.

Moc pěkné to nebylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/