V úterý 10.5.11 mi volal Milan, jestli bych si s nimi nevyrazil zakrosnit, že v tomto týdnu to díky počasí bude nejspíš poslední možnost. Sraz je na Františku v 17 hodin, že by nás bylo pět a že se možná ještě někdo přidá. Přijel jsem o půl hodinky déle a byl jsem první! Pak přiletěl Pavel z Okříšek a ve tři čtvrtě na šest konečně dorazil i Milan. Více nás nebylo!

 

Počasí sice pěkné, ale pofukovalo různě, takže jsme se neshodli na směru startu a každý zvolil i jiné místo.Než Milan odstartoval, zaletěl jsem prvně nad Želetavu.
Pak jsme všichni vyrazili na Starou Říši za Petrem.

Ovšem Petr na nás moc času neměl, zaškoloval dalšího zájemce, jen nám zamával a my letěli dál.
Já poprvé letěl na krosně s novým křídlem. Původně jsem měl obavy, ale bylo to v pohodě.Milan mě pořád někam vedl a občas mi něco ukazoval, ale já neměl potuchy, o co jde. Až po přistání jsem dostal školení o Heidrichyádě, že někde u Ořechova atentátníci přistáli na padácích a chvíli tam byli i ukryti.

Všude byla rozkvetlá řepková pole.

Za vrtulema u Pavlova jsme se s Pavlem rozloučili, letěl domů, a my se obloukem vraceli k Želetavě.Tady je Dlouhá Brtnice a Hladov.
Po silnici mne předjel nějaký traktor. Dal jsem speeda, ale nedoháněl jsem ho. Ten mne teda nakrknul!
S Milanem jsme si kolem silnice dali nízký průlet, každý na jedné straně. Pro některé řidiče a pasažéry to byl pěkný zážitek.Pro nás taky! A těch mávajících!

Po přistání Milan udělal pár nízkých průletů i pro fotografa.Ale to přistání, no nevím. Na celém kopci byl jen jedinej keřík, já se ho pak ptal, jestli se mu líbil film „Za trnkovým keřem“. JPo vymotání a sbalení mne ještě pozval k nim na kafe. A těch kolegů, co jsme pomluvili …Můj let je ZDE.


Pěkné to bylo!

No a v pátek 13. to vypadalo nadějně na bezmotorové létání. Byl jsem mezi přihlášenými, ale kolega z práce nám omarodil a tak jsem nemohl. Bylo to docela v pohodě až do té doby, než jsem u Pěčína uviděl krásně se zvedat oranžový padáček. Netrvalo dlouho a byl pod základnou. Až podle výpisu z ČPP jsem zjistil, že to byl Míra a pěkně se proletěli i Boeing a Láďa. Článeček snad bude taky. A aby toho nebylo málo, navečer mi někdo s krosnou přeletěl nad zahrádkou! Kdopak to byl? Přizná se?

Vlasta
http://www.pgv.cz/