O víkendu jsme byli po návštěvách u Jeseníků. Podle předpovědí to moc letově nevypadalo a tak jsem si lítací výbavu ani nebral. Na motorovou by to sice bylo, ale touhle dobou ji tahat do Jeseníků je nevhodné. Tu až spíše na podzim – viz např. článeček z roku 2009 ZDE. A ještě lepší je si od nás do Jeseníků rovnou doletět – viz článeček z roku 2003 ZDE a z roku 2010 ZDE.

No a když už jsme tam byli, zajeli jsme se taky podívat do Štítů na Valentovy skokanské můstky.

 


Právě v roce 2009 jsem si je fotit za letu, ale bylo špatné počasí.Teď mne tam s malejma problémama jeden zaměstnanec pustil na nejvyšší můstek udělat si alespoň pár fotek.V neděli 22.5.11 v podvečer jsme se vrátili domů a když mi Panťa zavolal, jestli bych si s nimi nešel zakrosnit a že tam Zbyněk bude lítat s motorovým rogalem, bylo to jako když dostanu povolávací rozkaz (pro ty mladší – to kdysi posílali vojáci). Honem všechno sbalit a vyrazit. No nechytnul jsem i závory? LŽe jsem si v tom fofru spletl dědiny a místo do Třebelovic dojel do Třebětic, to se snad dá pochopit. A to, že když jsem se místních ptal po padáčkářích a po práškařským letišti, že na mne koukali jak zjara, to je přeci taky jasné. Chtěl jsem tam i s pomocí domácích odstartovat a za klukama doletět, jenže blížící se bouřka mi plány překazila a já zase vše naložil a mazal na poslední chvíli za nima autem.
Tentokrát jsem trefil správně, ale díky té vzdálené bouřce Zbyněk rogalo ani nerozbaloval a ostaní váhali. L
Ovšem Milan, František a pak i já jsme do toho šli. Bouřka byla daleko a počasí jsme si stále hlídali.Milan se startem na tříkolce za bezvětří a ve vysoké trávě měl docela problémy, kus letiště vrtulí asi posekal, ale nakonec se přeci jen vznesl.
František i já jsme to bez problémů uběhli, nejsme tak líní! JPak už jen lítání po okolí a focení. Na to už byla dost tma, takže nejsou tak pěkné. Škoda!


Třebelovice


 

Rácovice


Velký ÚjezdTady je už místo Milana Panťa, před chvílí se přehodili. Navíc Milan nikdy nechce pózovat fotografovi. L

Hurá na přistání. Blížila se oficielní doba západu slunka a mraky se už taky nasouvaly.Původně jsem ještě volal kolegovi z práce, ale nebyl na telefonu. Chtěl jsem, aby nám tam poslal švagra, který je motorář a navíc místní. Možná ale bude trochu samotář, protože k nám se zatím nehlásí. L

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/