V sobotu 9.7.11 mne v deset hodin vzbudil Stříbrňák a prý jestli nebudeme vlekat, že to bude dobrý. Žádný zájemce nebyl přihlášený, vlekař Víťa nemohl, tak jsem zkusil Milana Brejchu. Nakonec jsem se s ním domluvil na půl jednou na Jakubově.

 

Dráha na vlekání je tam dlouhá a vytažení do 600 m bylo milé.Po chvilce jsem se zachytával, bylo to slaboučké, ale šlo to.Zdenču jsem sebou neměl a tak jsem váhal, jestli se v těchto podmínkách vůbec někam vydávat. Nad lesem jsem se zase kousek vyzvedal a už nebylo návratu.Za lesem jsem se zase mořil, a když jsem pak uviděl spoustu aut a stanů, rozhodl jsem se taky dát přednost koupání. Ovšem jak jsem přiletěl blíž, zjistil jsem, že tam je sešlost technařů. Honem pár fotek a přistání na loučce hned za nima. Dost to tam se mnou cvičilo, asi to bylo tou hudbou pořádně rozbité. J
Sbalil jsem to a vydal se taky si trochu zatancovat. Kdo by nešel, že!Chtěl jsem si s báglem na zádech zatancovat jen jednu písničku, ale ta neměla konce! JJeden tanečník mi tam něco povídal, ovšem nebylo slyšet vlastního slova, krčím rameny, tak ze země utrhnul kousek trávy, dával si ji k puse a ukazoval na mě. Že bych vypadal tak hladově a neměl co jíst? Zakroutil jsem hlavou, oběd si dám až doma a určitě něco lepšího, nejsem králík!
V té chvíli nám nad hlavou kroužil Stříbrňák, výšky nazbyt taky moc neměl.Došel jsem až do Meziříčí, kam pro mě přijel František, a dovezl mě zpět. Algidu ale opravdu neměli!
Právě si tam Milanové připravovali tandem a Petr trénoval nového zájemce o létání.Na Zdenčiny koláčky ani neměli čas.
Za chvíli šli do toho, ale při podbíhání padáku šli moc bokem a než je to začalo zvedat, skončili v potoce.
Já u nich byl první a řvu, pojďte jim rychle pomoct! Já přeci nemohl, já fotil. JHlavy už měli nad vodou, tak o nic nešlo.Ale práce s nimi měli dost.Chtěli usychat a tak jsem do toho šel ještě jednou. Chvíli to vypadalo lépe než první pokus, ale zase jsem to neukočíroval. LTechnaře jsem si opět prohlídnul, teď jsem byl výš, ale kde co hledat dál se mi nedařilo. Až těsně před přistáním mě to začalo zvedat, jenže jsem to už točil v malé výšce nad lesem a tak odvážnej ani dobrej nejsem.Přistál jsem hned vedle v pěkně vzrostlým ovsu. Prvně volal Stříbrňák, že je někde u Jihlavy, a jestli pro něho nedojedeme (nakonec se jeden nadšenec nechal ukecat). Pak mi volal František, kde jsem, že pro mne přijede. Tentokrát to byl druhý František. Přijel a dovezl mne zpět. A ZDE jsou všechny přihlášené lety v ČR.V dálce bylo vidět horšící se počasí.Milanové opět připravovali další tandem, tentokrát hezčí.
Líbilo se jí to, třeba se za pár let přidá k nám. Pěkné by to bylo! J
Špatné počasí nás v té chvíli minulo, zato v noci jsme mohli vyrazit na svatbu. Nejspíš se tam čerti ženili!V neděli mi dopoledne pár nadšenců volalo, jestli nebudeme lítat. Když jsem jim odpověděl, že už lítám, divili se. A vysvětlení - lítal jsem v práci od jednoho sloupu k druhému, protože noční bouřka se nám postarala o práci. Lidi bez elektriky dnes nevydrží ani pár hodin. Závisláci! J

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/