Letošní záložky jsme naplánovali na sobotu 4.2.12. a pozvánka byla ZDE. Před 13. hodinou dorazili i kvalifikovaní baliči od JEMM a Jana některým pilotům přivezla od Gradientu překontrolovaná křidélka.

 

Pak jsme se pustili do odhazování záložek. Asi jsem byl jediný, kdo si vzal i přilbu. A zapnul jsem si i vário!

Letos si ze zapůjčené sedačky záložku odhodila i Bára. Jen ten uzlík se nám nějak nezdál. Majitel asi věděl, proč si ji nehodil sám.Na vše samozřejmě dohlížely naše tři bezpečnostní sudičky. A nechtějte slyšet některé jejich ortely! J

Těmhle se taky moc nedařilo. Edler to nemohl vymotat ani po přistání! L
Ještě že to bylo jen cvičně!
Tentokrát si to zkusila hodit i Zdenča. A bylo to jako od profíka!
Zbyněk jako vždy s motorem.Ukázal mi i svůj mechanický výškoměr. Věci na baterie prý nemá rád.
Samozřejmě v souběhu s odhazováním se ve vedlejší tělocvičně záložky rovnou balily.


Já si to nechal sbalit od odborníků - Tomáš Lednik a Hanka Harenčářová.

Bylo nás víc, kdo se svěřil odborníkům.Ale někteří si to raději sbalili sami.Někdo to zvládal sám, někdo s návodem a někteří u toho vypadali i dost beznadějně.Další se nechali zaškolit a pak se na to vrhli sami nebo jen s něčí radou či pomocí.

No a jiní si na to vzali své pomocníky. Jestli jim radili či jen dělali zátěž, nebo to pouze hlídali, to jsem nezjistil.

Děti se pak bavily po svém a vůbec se nenudily.Hrál se tam i hokej a obrana byla tvrdá! JJak se uvolnily kruhy …..Proháněli tam i vrtulníček, ale přistát Mírovi na hlavě se jim nepodařilo. Že by tam fungovala termika? Vypadalo to tak!A tady máme společnou fotku. Není nás tam nějak málo?Pardon, tahle je asi ta pravá.Samozřejmě došlo na lumpárny i u dospělých!

Jana nabízela rukavice a pár jiných drobností, přinesla i prospekty od Gradientu. Petr Bílek nám předvedl helmičky, ty s vysílačkama se mi líbily nejvíc.Tomáš Lednik od JEMM dovezl na ukázku i titanovou krosnu.
Pomalu se končilo a přesouvalo do pizzérky. Tělocvičny jsme měli půjčené do 17 hodin a bylo to asi akorát.Prázdnou tělocvičnu ještě využil Boeing. Vytáhnul na kontrolu své křídlo a zabral s ním čtvrtinu tělocvičny. Ještě jsme pak posbírali gumičky, ty se uklízečce špatně zametají. A že jich tam bylo! Našel jsem tam i zapomenutý batoh s helmou, rukavicemi, brýlemi a kombinézou.Než jsem se dostal do pizzérky, už tam bylo veselo. Nabízel jsem i zapomenutý batoh s věcmi, ale nikdo se k němu nehlásil.

Pak jsme se ještě dozvěděli, že Bára má druhý den krásné kulaté narozeniny. Tak alespoň hobla jsme ji dali. Kozleek použil růžky!Už nás tam zbylo jen pár. Koukli jsme i do batohu a tipli to na Macíka. Když jsem to nabízel, byl tam, ale nehlásil se k němu.A bylo to jeho! Druhý den, asi když vystřízlivěl, si pro to k nám přijel.

Pěkné to bylo!

Vlasta / foto Jana a já
http://www.pgv.cz/