V sobotu 18.2.12 mi zavolal Milan, že vyrážejí polítat na Pěčín. Namítal jsem, že počasí není nic moc, navíc je hodně mokro, a že to necháme na úterý, kdy možná bude mrznout, ale nenechal se ukecat, závislák jeden! Vzal jsem tedy foťák a vyrazil se za nima podívat. Krosnu jsem pro jistotu vzal sebou, co kdyby. J
Byla tam spousta dravců, určitě víc jak deset, asi se o našem létání dozvěděli a chtěli to vidět. Hlavně ať tam jsou, až začne termika, to by se nám hodili více.

 

Milanové za chvíli dorazili, Panťa i se svojí přítelkyní. A že jí pořídil pěkný svetřík, co?Milan ohřál krosnu a hurá do vzduchu.
Po chvíli jsem tedy vyrazil i já. Vzal jsem to na Dačice, Milan se ke mně nepřidal. LTady je lom a myslivecká střelnice s kynologickým cvičištěm.
Přeletěl jsem Ladíkovi nad chalupou, ale asi ještě po obědě chrněl. JJeště jsem zaletěl nad Peč zamávat Zdenče.Pak jsem se vydal zazávodit si s místním rychlíkem.

Byl jsem rychlejší. Občas na mne zatroubil a zamávali jsme si.Vydal jsem se zpět přes Dačice.
Tady jsem se potkal s Panťou.Chtěl jsem ho vzít na pokračování závodu s vlakem, ale dal mi košem.

Stíhal jsem ho až za Velký Pěčín, tam jsem mu zamával a vracel se zpět na start.
Nikdo nelítal, flákali to, a tam jsem je popíchnul. Než se Milan připravil, okouknul jsem i ten nový rybník.
Né každý start se povede, ale tenhle byl přímo ukázkový. Krásně to zapíchnul do závěje. J

Milan se kolemjdoucím pěkně předvedl! Dalo by se říct, že to bylo přímo letecké neštěstí.Než dal druhý start, okouknul jsem Hříšici a naši východní startovačku.Pak jsme se spolu vydali zamávat Macíkovi.
Byl na balkóně a mával. Milan ještě objevil masopustní maškary, já si jich bohužel nevšimnul. L
Po přistání jsem okouknul tu Milanovu novou krosnu. Na vrtuli se řádně podepsal sníh.No a krosna mi připadala, že ji poskládal z dílů posbíraných někde v muzeích. J
Pak už jen rozloučení a mazali jsme domů. Fotky od Milanů jsou ZDE.Pěkné to bylo!

Ahoj Vlastíku. Ty jsi  tu Regionovu  zachytil pár dnů po kalamitě, až už to měla za sebou. 24 hodin trvalo, než ji vyprostili. Tři strojvedoucí se tam vystřídali a brodili se 2 kilometry těmito závějemi, aby se k ní dostali. Stejnou "cestou" ji museli opustit cestující. Je to před předvěstí do Sedlejova ze směru od Telče.
Zbyněk


A ještě doplněk - 16.2.2012 Sedlejov - Telč
Vlasta
http://www.pgv.cz/