Můj milý deníčku,

nakonec zůstáváme na letišti  pěkných 6 hodin. Čekání na propuštění našeho Janka si krátí každý po svém.

Musím říct, že pokud budete mít někdy někdo problém v JAR, s důvěrou se obraťte na naši ambasádu. Voláme tam po pracovní době (9-12 hod.) a přesto s úspěchem. Na letiště za námi přijíždí  příjemná, hezká a rázná velvyslankyně Sylvie. Pomáhá nám s vyřízením všeho potřebného a vysekává Janka ze spárů místní policie. Ještě jednou díky ...Cesta do De Aar trvá 9 hodin i se zastávkou na baštu (KFC – žádný steak)! Ale hlad je hlad.Cestou se pravidelně střídají řidiči. Mimo jednoho přejetého králíka a jednoho pokusu o skolení obřího berana (nakonec to Víťa ubrzdil a Honza, kterému se přimotala malá PETka k pedálu, taky) se nic mimořádného neděje. Des už na nás čeká. Po druhé hodině si připíjíme na šťastný příjezd a zalézáme do pelíšků.

Ráno nás vítá sluníčko, po pravdě je to docela šok. V 9 hodin je hic jak v dobře vytopené peci. Odcházíme do města pořídit pár nezbytností. Karty do mobilů, pití alko i nealko, ovoce, mlsání a krémy na nosy. Mimo jiné i zásoby kapesníků, protože já, Petr i Brába jsme sem přijeli slušně zavirovaní... 

Okolo třetí hoďky odjíždíme na letiště seznámit se s terénem. Brába vyhlásil motto výletu: „ Proč sedět doma, když můžem táhnout do luftu! “ Tahá nás Des. Arnodl startuje a my padáme zpátky na rozpálenou zem.Ovšem ne všichni - Brába s Víťou se chytají a za chvíli jsou z nich na nebi jen malé kapesníky. Druhé kolo už se Honza s Petrem taky krásně vozí nad letištěm. Brába se vrací a přistává společně s Honzou. Balíme mazlíky. Cíl splněn – okruhy okolo letiště si můžeme odškrtnout z pomyslného seznamu úkolů dnešního dne. O Víťovi nevíme. Odjíždíme na chutnou večeři (ale pořád to nejsou ty vysněný steaky)!!!
Okolo půl sedmé se ozývá Víťa, že přistává zpátky na letišti. Nutno dodat, že svůj okruh notně přetáhl. Jak výškově (přes 5000 n.m.), tak zvdálenostně. A k tomu, není co dodat... Jeho let je ZDE a fotky i tady.

První rameno - marná snaha dohnat kumuly5km stačí, zima, výš už netočím.Vlastíkovka (pozdrav do Dačic). Tak kamarádi na mě při soumraku nečekají, letím domů.Malé prstíky pomohly vymotat šňůry z bodlákotrávy, jinak bych dobalil až potmě


Pokračování příště.

Jana K.
http://www.pgv.cz/