Dnes je pondělí 19.3. Jedeme na start. Tentokrát máme jiného řidiče. Jede s námi pomaleji a není to žádná sranda.


www.flydeaar.co.zaKluci vymýšlí task 82 km dlouhý. Počasí vypadá skvěle. Až mi z toho střeva v břiše tancují čardáš. Čas do startu si krátím běháním mezi záchodem a startplacem.


Otevírá se startovní okno. První se do vzduchu žene jako Janek, kdo jiný, než náš Janek. Termoska ho ve vzduchu nechce a mizí pod kopcem. Další z naší skupiny to zkouší Honza a Víťa. Potom Brába s Petrem. Ti dva jdou ve špatném okamžiku. Termoska hodnotí, že si svůj start mají zkusit znovu a posílá je nemilosrdně za Jankem. Na startu jsem já, Pavel a Timon. Čekám, jakou kartu si vytáhnu v téhle hře. Startuje Pavel, já a po mě Timon. Termoska nám dovoluje okusit sladkost pohledu na zem shora. Točím stoupák. Padáček s sebou škube. Zkouší, jak to jeho zátěž bude snášet. Máš smůlu, kamaráde, sedí se mi pěkně a mojí touhu letět, nějakým pocukáváním nezlomíš. Točíme s Pavlem kousek od sebe, každý svoje soukromé jadýrko. Timona necháváme kdesi pod sebou. Dlouho nikdo nestartuje, asi se rozfoukalo. Dotáčíme stoupák a pouštíme se na trať. Dole nízko pod sebou vidím piloty, kteří svou hru s Termoskou prohrávají. V té chvíli ještě netuším, že kdesi dole přistává i Víťa.Ve vzduchu je příjemně chladno. Nezapomínám si při každé příležitosti dobrat. Tečujeme s Pavlem první otočňák. Přidává se k nám zeleno-černé křídlo. Snažíme se znovu zvednout. Každý čmuchá jinde. Když jeden z nás něco najde, udělá místo i pro ostaní dva. Pořád to není ono. Termosku už nebaví posunovat našimi figurkami... Pomalu prohníváme. Pavel nachází jádro a valí jako střela nahoru. Okamžitě peláším pod něj, ale ouha. Mám dojem, že jeho raketový pohon se odráží od mého mazla. A já padám dolů jako šiška ze stromu. Za chvíli už balím svou zelenou šachovou figurku do zoufale malého batohu. Termoska mě vyřadil ze hry. Pavel letí ještě kousek dál a přistává taky.


V hlavě hodnotím situaci. Let byl lepší než včera. Jenže, jestli se budu zlepšovat tímhle tempem, tak cíl těžko uvidím. Skáču přes plot, jak ta hospodyňka pro pírko a usazuju se na hlavní silnici. Nade mnou letí skupina křídel. Mají obří výšku. Mám dojem, že mezi nimi vidím i Janka, ale těžko říct.

Stojím na cestě od De Aar a čekám na svoz. Přichází mi SMSka. Svoz za hodinu. Hlavně že nemusím šlapat s batohem na zádech. Najednou zastavuje auto. Řidič je afričan, ale sedí tu i dva piloti. Jeden jako spolucestující, druhý v nákladovém prostoru malého pickapa. Jeden pilot říká, že sice stojím ve špatném směru, ale protože jsem ženská, tak zastavili. Lezu do nákladového prostoru a už si to sypu do De Aar. Když vylézáme, zjišťuju, že kluci toho řidiče stopli a mě přibrali do party. Každý platíme 10,- R (25,- Kč) a on spokojeně odjíždí.

Jdu se odhlásit, vrátit lokátor a nechat stáhnout GPS. Na obrazovce vidím Honzův lokátor, jak zrovna protíná cílovou kružnici. Brába je za druhým otočňákem a Janek se k němu zrovna blíží.  Vidím Petra kousek za Jankem. K Pavlovu lokátoru se blíží svoz. A vidím i Víťu ve stratovní kružnici. Nedá mi to a píšu Honzovi SMSku. Gratuluju mu k protnutí cíle.Je vidět, že mu Aspen 4 báječně sedí – padli si do noty. Janek tady lítá Orbita 3, ale doma už na něj taky čeká nový Aspen. Cítím v kostech, že to budou dobrý parťáci. Hoďku zevluju na centrále a koukám, jak lokátory mění svoje pozice. Přestává mě to bavit. Beru si jedno z aut a jedu „domů“. Vymýšlím taktiku, jak na Termosku. Peru triko, kalhoty i bundu. No, nejčistčí bude asi MP3, která mi nedopatřením zůstala v kapse.

Kluci přijíždí okolo půl osmé. Honza mi přiváží moje oblíbené pití. Pavel zase přijíždí s roztomilou opičkou za krkem. Párty se rozjela už ve svozovém autobuse a stála fakt za to. A co by ne. Jsme zdraví, spokojení a jestli můžu mluvit i za ostatní, jsme tady i šťastní.... a k tomu není co dodat.

Výsledky závodu jsou na www.flydeaar.co.za

Pokračování příště.

Jana K.
http://www.pgv.cz/