Dnes je čtvrtek 22.3. a stále stejná situace. Na devátou je svolán briefing, kde nám oznámí, že kolo se  pro nepřízeň počasí nepoletí. Někteří piloti tomu nevěří a začínají se rozcvičovat. Naše skupinka přemýšlí, jestli bychom taky neměli secvičit nějakou tu sokolskou sestavičku. Později raději zůstáváme u tradičního posedávání na lavičce.Odjíždíme „domů“ čekat na odjezd do Muničáku, kde je muzeum zbraní. Každý se nějak zabavujeme. Já píšu deníček a fotím ptáka, který přilétl na zahradu. Kluci debatují a kontrolují internet. Víťa kontroluje Fly, jak přibírá. Jen doufám, že nemá nějaké postraní úmysly.


O půl dvanácté odjíždíme na místní vojenskou základnu. Ne že by mě válčení nějak obzvlášť zajímalo, ale snad se tu dá fotit. Když ne, je to cesta k prodloužení pobytu. Velitel dovolil, že  můžeme sahat na co chceme. A to byla voda na kluků mlejn.


Jenže, když už se to začalo rozjíždět, Petr s Jankem si nutně potřebovali odnést nějaký ten suvenýr. Velitel Pavlovi domluvil, ať si skupinku zkrotí a byli jsme vyvedeni.

No, nebylo to tak docela, ale byl by to pěkný příběh, ne? Ještě jsme zkoukli přehlídku armádních koček. Některá koťata byla vycvičena k levitaci.A jeli domů. Bylo volné odpoledne a začala bouřka. Nám s Pavlem se nechtělo koukat na film nebo jen tak polehávat a tak jsme se vydali lovit blesky. Nic jsme sice nevyfotili, ale obloha byla pěkná.
Večer se domlouváme, že zítra nebude počasí taky nic moc a tak pojedeme na výlet. Vyrazíme brzy ráno do parku Mokala. Des nám ho doporučuje.Snažíme se z Arnolda vytáhnout nějakou zprávu o počasí. Co si myslí a tak. Nic nechce říct, prý se uvidí. Nakonec na něj nastupuje o hlavu větší Brába. Když je z povzdálí sleduju, jak spolu mluví tvrdou němčinou, světe div se, Arnold vypadá, že se zájmem poslouchá. Byl to dobrý tah. Počasí vypadá na 80% neletově. Zítra pelášíme na zvířata!

Pokračování příště.

Jana K.
http://www.pgv.cz/