Na lítání jsem se hlásil ve středu i ve čtvrtek, ale pak se nelítalo. V pátek 23.3.12 se mi to nehodilo a uklidňoval jsem se, že to počasí není nic moc. Po 13. hodině se mi naskytla příležitost zmizet z práce, ovšem bylo už moc dlouho. Zavolal jsem Mácovi, byl nedostupný, a tak honem Boeingovi. Ten mi řekl, že právě přistál po kratším přeletu a ať to ještě zkusím, že to bude dobrý. Nelenil jsem a honem na Pěčín. Vlek byl volný a po chvilce z přeletu dorazil i Boeing. Jeho let 18 km je ZDE.

 

Objednávka vleku přímo do stoupáku se mi vyplatila.Dlouho mi nevydržel. Pak ještě jeden pokus skočit to pod nově narůstající mráček.A to se vyplatilo.Nahoře byla slušná zima.Před tím to byl Český Rudolec, tady Matějovec. Míra mne zase neviděl. LNež jsem vše dofotil, musel jsem klapat ouška. I tak jsem se dostal kousek do mraku.Najednou se mi všude začalo zatahovat. Zkusil jsem pod to naletět, jestli to nebude i zvedat.Nezvedalo. Přistávat v Rakousku jsem nechtěl a tak jsem to otočil na Novou Bystřici.
Sluníčko nikde. Přeletěl jsem golfové hřiště,

  


a přistál za městem.Můj let 35 km je ZDE. Pak vyřízení několika telefonátů a když mi Zdenča zavolala, že za chvíli mi jede autobus, už bylo pozdě. Ujelo mi to o 7 minut. No a počasí se stále nelepšilo. Avizovaná výšková tlaková níže si tu asi zařádila. Ještě jsem volal Macíkovi, kde je. Ten to vzal víc na sever (jeho let 31 km je ZDE) a pro něho jel Boeing.Já svoz nepotřeboval, šel jsem na stopa. Asi tak po půl hodince šlapání mi zastavilo první auto. Prý normálně nebere, ale ty s velkým báglem mají výjimku. On že s manželkou šlape po horách, hlavně mají v oblibě ledovce (ovšem na Marmošce ještě nebyl). Dovezl mne do Starého Města. Tam mi po chvilce zastavil další a nakonec jsme se domluvili, že je taky elektrikář a naše firma pro jejich obecní úřad, který zastupuje, občas dělá.Ten mne vzal do Slavonic a odtud mne po chvilce domů dovezl favorit se dvěma pasažéry. Já se tam i s báglem ještě vešel!Tady je satelitní snímek.


A prý jsem byl poslední, kdo z Pěčína odletěl.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/