Ráno 23.3.  vstáváme brzy. Jedeme do Mokala parku na zvířata. Brába vyhlašuje heslo dne, jenže jsem zapomněla jaký, tak ho nemůžu říct. A Brába ho už taky neví. Odjezd byl určen na 7,30 přesně. V 7,30 nasedáme do aut a do 7,42 čekáme na Honzu, který se zapomněl na pokoji. Prý mu bylo divné, že jsme tak potichu. Začal si porovnávat věci, ale nakonec přeci jen přišel za náma k autům a tak můžeme vyrazit. Cesta je 250 km dlouhá, ale těšíme se a tak to ubíhá pěkně.

Musím tady po pravdě vyhlásit, že hnacím motorem našich výletů je Pavel. Jakmile to vypadá, že by se to dalo, tak plánuje výlet. Shání typy a domlouvá vše, co je potřeba. DĚKUJEME!!!

Stojíme u brány Mokala parku a Pavel domlouvá povolení vjezdu dovnitř. Na recepci vypisujeme a podepisujeme papíry. Na jednom je, že nebudeme vystupovat z aut, krmit zvěř, olamovat stromy a tak. To je jasný, to přeci nemusí psát!

 


Pak už vesele sedáme do aut a jedeme parkem. Pršelo a tak jsou cesty plné kaluží. Zvířata k nim chodí pít. Máme štěstí.

Potkáváme rodinku s mládětem. Mládě má ještě problém se svýma vlastníma nožkama. Rodiče na něj čekají a hlídají ho. Najednou si prcek všimne našeho auta a jde přímo k nám. Chvilku si nás zvědavě prohlíží. Pak jak když si uvědomí, že naše auto je něco, co sem nepatří, škubne s sebou a peláší pryč.
Jedeme 2 okruhy – menší a větší. Po projetí menšího okruhu jdeme na jídlo.Potom vyrážíme dál. Nesmíme vystupovat, ale nikdo nic neříkal o vykoukávání z aut. Auta vypadají jako dvě veliká jablka, ze kterých vylézají červíci. A hádejte, kdo z kluků řídí?Potkáváme plno různých zvířat. Jsou jich i pěkná stáda. Někteří zlostně frkají, tak taky frkáme, aby si nemysleli, že jsme nějaký burani.
Potkáváme i pár pštrosů, jsou hodně velicí, větší než frkající vztekloun, který má vzrůst pořádné krávy.Vyjíždíme za ohradu, která je označena jako obora s divokými nebezpečnými zvířaty. Tady už nic nepotkáváme. Kluci na nás čekají u brány před výjezdem. Vystupujeme z aut a děláme si poslední fotečku. Vtom přijíždí safari policie a chce ukázat papíry, které jsme na recepci podepisovali. Policista prstem ťuká na řádek. Vystoupení z vozu – 500,- R. Nejdražší fotka mého života!!! Naštěstí to Pavel ukecává a my odjíždíme, ale bylo to o chlup!Utahaní přijíždíme do De Aar. Víťa nám vypráví, jak prožil den on. Šel prozkoumat staré, nepoužívané nádraží.


A potom šel mrknout na zácvik lidiček na šňůře. Timon slavil svůj stý let po svém.
Neměli bychom to taky u nás zavést?


Pokračování příště.

Jana K.
http://www.pgv.cz/