Už 13.března nás někdo neznámý upozornil na den otevřených dveří na meteorologických stanicích.Někteří jsme nelenili a v sobotu 24.3.12 vyrazili na MS u Kostelní Myslové.

 

Tihle všichni nejsou od nás, jsem tam jen já se Zdenčou. LS malým zpožděním pak dorazili Kozleekovi a Máca. Vyslechli jsme si přednášky.S dotazy ohledně špatného měření větru jsme moc nepochodili, prý si už stěžovalo více lidí, ale podle odborníků je vše v pořádku.Pak jsme se raději přesunuli do Pěčína. Zájemců o létání bylo hodně.
Počasí bylo takové všelijaké, a jelikož ani nefoukalo a bylo nás moc, přesunul jsem se na druhou stranu k Hříšici. Od Pěčína to zkusil Charlie, Tomáš S. i Stříbrňák. Nic. Pak odstartoval Rumburak, a i když s problémama, ale udržel se. Pak jsem to zkusil já.Tak nevím, kdybych nefotil a raději … Prostě jsem přistál a věřil, že to pak bude lepší. Nebylo!Rumburak se vyzvedal, Charlie a Tomáš na druhý pokus taky. My ostatní ne. Dost se nám zatáhlo a byl problém. I ty stoupáky někam odešly.Míra si koupil nového oře a jal se ho krotit před tím, než v neděli vyrazí do Itálie.

A šlo mu to dobře. Jen tu naši termiku by k tomu potřeboval, Italskou až později. JZkoušeli to znovu Stříbrňák, Macík, Kozleek, Boeing, Zbyněk a další. Já taky. Ani les u Báby mi nepomohl.Zato ty děti jsem potěšil.Na startu jsem se se všema rozloučil a raději vyrazil domů rejpat zahrádku.Když jsem řekl, že si ještě vyfotím starce, málem jsem ji dostal do zubů! Ivan se k nim už prý taky hlásí. JKdyž jsme dorazili domů, zrovna se nám vysoko nad chalupou proháněl Charlie a ve vysílačce jsme slyšeli debaty Tomášů, jak je to všude zvedá, jak je to tahá do mraků a jak klapou uši, jak se domlouvají, kam letět, aby uzavřeli tratě, a kde se vyhýbat dešti i chumelení. No paráda, to se mi to krásně pracovalo na zahrádce! L

Tady je alespoň pár fotek od Tomáše Soudka. Rumburak nám prý až na doletné ukáže video.


Tomášův let 68 km je ZDE, Rumburakův let 62 km ZDE a Charlieho návratových 45 km ZDE.

Abych se uklidnil a nedíval se jen na nebe, od práce mne Zdenča vytáhla na pěkně vypadající posilnění.

 

V tom přiletěl Boeing a přistál u nás. Prý se mu nahoře nelíbilo a jídlu dá přednost. JKdybych si od jézeďáků půjčil pluh, mohl jsem Boeinga zapřáhnout. Rýč by mi zlomil!Později se u nás stavili Marečkovi a pak Ivan. Pomluvili jsme kde koho a probrali kde co.Večer jsme si se Zdenčou opékali a až později jsem se na internetu dozvěděl, že Želetaváci si udělali krásné létací odpoledne i se žranicí! Boeingu, nevíš, proč nás taky nepozvali? Jejich pěkný fotečkový článeček je ZDE a další článeček je ZDE.


V neděli je neletovo, moc fouká. Tak snad příště. Zatím to na další víkend vypadá špatně. L

Vlasta
http://www.pgv.cz/