Náš plánovaný výlet někam na jih na prodloužený víkend díky předpovědím počasí tak nějak nevyšel. Jistá byla jen sobota, dál to vypadalo všelijak. Ale sobota jim tam vyšla pěkně – nahlášené přelety jsou ZDE.

My si naplánovali jiný program – páteční večírek v Jersicích a sobotní výlet na svahovačku na Mackově a Boeingově nově objeveném terénu za Znojmem. A jak už jsem včera napsal ve vzkazech –

Tak včera jsme měli krásný večírek v Jersicích se soudkem a naloženým grilovaným masem, a dnes nádherný výlet na svahovačku za Znojmo. Vytáhnul jsem padáček a zkusil to první. Paráda! Po mně Boeing, pak Máca a Kozleek. Ten nám ukázal i pěkný full-stall. Všechno dobře dopadlo a jak po poledni začal sílit vítr, sbalili jsme se a vyrazili na jídlo do Rumburakova. Pěkné to bylo. Možná zítra napíšu článeček.

Tak tedy něco píšu a přidám i fotky. Prvně Jersice.

 

Obsluha byla vzorná.Aniž by předem dali vědět, byl soudek s jedenáctkou i naložené maso.Kdo si dovezl vlastní zásoby, mohl se s nimi dát vyfotit. Jen buchty od Zdenči neodmítli.

Nakonec přeci jen došlo i na buřty.


Navečer dorazili i motorkáři JaHovi.
Ovšem Želetaváci nám dali košem. Škoda. LMy pak odjeli a jak to bylo dál, nevím. Ráno mi to neřekli ani někteří účastníci, ale vypadali, že to táhli dost dlouho a intenzivně.Ani padáčky nemohli unést.Ovšem Boeing vypadal, jako by se té akce ani nezúčastnil. J

Konečně jsme dorazili na místo.Vinárnička pěkná, kopeček mne už tak moc nenadchl. L
Ovšem nejen že dost foukalo, ale navíc si objevitelé spletli směr vhodného větru – né ten JV, ale my tam potřebujeme JZ!A jak jsem už psal - Vytáhnul jsem padáček a zkusil to první. Paráda! Po mně Boeing, pak Máca a Kozleek.Né vždy a všem se dařilo. JTěch nestandardních letových režimů jsme viděli dost, nakonec nám ale Kozleek ukázal řízený full-stall.Pak ještě pár sletíků pro fotografa.Říkal jsem mu, že má dát foťák na výšku, ale nedal si říct. Raději mne více honil a stejně se to nepovedlo!Zkusili jsme i tandem a pak výměnu fotografa.

A pokud je tam neletovo, dá se najít i jiná zábava.Na oběd jsme vyrazili k Rumburakovi. Kolega se ovšem raději věnoval přítulkyni a nám nebral ani telefon. LI po návratu na některých byla vidět únava. Že by se už raději viděl v posteli?

Ale jó, pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/