Na pátek 15.6.12 to předběžně vypadalo na létání nadějně, ovšem jak jsem si na ten den vzal dovolenou, nejspíš se vše změnilo. Proto se Boeing s Mírou raději přesunuli na jih - na Kobalu. A tady? Prvně nás v předvečer navštívila pořádná bouřka (někde byly i kroupy) a ráno husté a hlavně dlouhodobé mlhy.Nebo je v Dukovanech právě vyráběly?Jelikož měl foukat jih, plánoval jsem startování na Rancířově. Dojel jsem se tam i podívat, před jedenáctou se mlhy teprve rozpouštěly. V pár lidech by se to tady dalo, jenže se na létání přihlásilo moc lidí a všichni chtěli na Pěčín. tam už mlhy taky mizely.

 

Tak jsme se tam postupně scházeli. Ivan si sebou dovezl pěkný balíček a teprve tady ho rozbaloval.


První startoval František, naštěstí ho včas zastavili.Vypadnul mu totiž záložák a držel jen tak tak.
Nikdo se nikam nehrnul, kumulky se dělaly jen po okolí, nad náma ne. LZaletěl jsem si tedy alespoň vyzkoušet svůj nový kapesní foťák. Jaký z něho budou fotky? A vydrží to vůbec se mnou? J

Konečně se nad náma alespoň něco začalo vytvářet. A najednou všichni chtěli do vzduchu.
První se chytal Zbyňa, pak Honza a Brába. Pěkně se tam vozili, ale asi to nebylo jednoduché. 
Nám ostatním se moc nedařilo. Já to pak vzdal, se všema se rozloučil a mazal domů. Nad Pěčínem mráčky stále nebyly, zato nad Dačicema i celou cestu domů jich bylo až až. Zajímavé.Třeba tam pak za nima taky dorazily, to já už nevím, a nahlášené lety z toho dne v Pěčíně jsou ZDE a všechny ZDE.

Prostě žádná sláva.

Vlasta
http://www.pgv.cz/