V sobotu 23.6.12 u nás ráno přecházela vysoká oblačnost a byla tu ještě v 11 hodin. Na Pěčíně jsme měli sraz ve 12, to se už počasí lepšilo, a když jsem s malým zpožděním přijížděl, zrovna vytahovali Boeinga. Já více méně už počasí na lítání ani nevěřil a vzal si sebou i krosnu, že pak konečně nafotím i domluvené ZD v Hříšici.Boeing se nechytil, pak se to povedlo Tomášovi S. a Rumburakovi, ale asi se s tím dost mořili. Prvně spolu, pak se rozdělili.

Jenže pak dlouho nikdo jiný, ani Stříbrňák. L
Tady měl Boeing uzlíček, zkoušel ouško vyklepat, jelikož se mu to nedařilo, vlekař ho odstavil a rovnou do kukuřice.To taky bylo křiku! J


Stále se nikomu nedařilo, pak jen Stříbrňák.

Přede mnou Petra, taky nic.
No a když jsem to tak pozoroval, nevěřil jsem, že mně by se to povedlo. Bylo moc teplo a tak jsem se ani neoblíkal.Jenže zrovna to přišlo. Po mně se pak chytil i Kozleek a Boeing.Já byl jen v plavkách a tričku, a když jsem hlásil, že nahoře je zima, někdo mi odpověděl: „ Měl ses oblíct, šmejde!“Nevíte, kdo to byl? JTady jsem byl ještě s Kozleekem, pak se vydal jinam.Měl jsem se ho držet, pěkně zalítal, ale o tom napíše sám v dalším článečku.Já prvně nikam letět nechtěl, vždyť dole jsem měl na autě krosnu a kdo mi ji bude hlídat, když všichni odletí?Tak alespoň malý trojúhelníček.U Nové Říše jsem se ještě pěkně vyzvedal a vracel se na Pěčín.Ovšem nějak jsem to podělal a musel u Jersic přistát. L
Co se stalo? Vždyť na nebi to bylo přímo ukázkové!!! Už vím, zapomněl jsem si sebou vzít přeletové pivíčko, tím to bude!Nechtěl jsem nikomu volat o svoz, pojedu stopem, oni ať si zatím pěkně polítají. Ale nad Pěčínem ty kumuly nebyly!Auta nejezdila a já šlapal a šlapal. Tak alespoň malá svačinka s tekutinama.Konečně Hříšice. A tady připravovali fotbalové utkání svobodných proti ženatým.Po necelých pěti kilometrech a necelé hodince jsem dorazil na místo. UFF!! Ale kde jsou všichni? Nikde nikdo, ani noha. Ještě že se u nás nekrade, nebo se krosna jen nikomu nehodila? Za chvíli dorazil Míra s Bárou a z přeletů dovezli Boeinga a Rumburaka.Báře jsem schoval pár třešní, nepohrdla jima. Jen si z nich nemohla udělat náušnice, to mne při trhání nenapadlo. Ještě jsem všechny lákal na koupání, nechtěli.Ani pomoct s krosnou mi nešli. A bylo to náročné, nohám se už běhat nějak nechtělo, dal jsem to až na potřetí. LTermika stále fungovala, to jsem radost neměl, ale když musíš, tak musíš!V ZD Hříšice staví bioplynku a požádali nás o její vyfocení. Snad jim to bude vyhovovat, uvidíme.Ještě jsem okouknul rybník na koupání.
Tady Rumbi přivezl z přeletu Stříbrňáka a za chvíli povídá, že vysoko na nebi je asi Tomáš. Byl a letěl dál na jih.Já dal příjemnou koupel sám, nikdo se nepřidal.Když jsem odjížděl, přistával Tomáš. Vypadal spokojeně a nadšeně.Ještě mi ukázal svůj foťák (já pracně sháním malý, že s velkým se nedá lítat) a vysvětloval termiku a jak lítat.Po chvíli se zatáhlo a když jsem přijel domů, začalo pršet.
No a konečně jsem si udělal čas i na Zdeničku, vždyť dneska měla svátek. JVšechny nahlášené přelety z toho dne jsou ZDE a jen ty z Pěčína ZDE.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/