Neděle 24.6.12 s počasím už nevypadala tak nadějně jako sobota. Už před polednem se měla nasouvat vysoká oblačnost, naštěstí se trochu zdržela. A jelikož měl foukat slabý jih, sraz jsme si dali na Nových Dvorech. A tentokrát si k nám přijeli zalítat i Habrman a Jazzman.

 

Ruční úprava startovačky. JPetra si chtěla taky vyzkoušet můj včerejší létací styl – jen tak nalehko! Pěkné, že!?Habrman a Jazzmen chtěli prvně vidět někoho jiného, moc nevěřili tomu, že se dá vlekat po silnici mezi stromy z obou stran.
Prvně jim to ukázala Petra, pak to zkusili i oni a zvládli to taky.Pak já. Nebyla to žádná sláva udržet se, ale bojoval jsem. Další byl Rumbi a viděl jsem ho po chvilce přistávat.Občas se udělal nějaký mráček, ale brzo se rozpouštěl. LKonečně pořádný výtah až pod základny!!! Občas tam skočilo i 5m/s. Dnes jsem byl  více oblečený, takže dobrý.Vysoká už je tady. Na první fotce jsou v pozadí Dačice.
Tady je Hříšice. Najít si stoupáček byla trochu sázka do loterie, občas jsem se i vracel. Bylo to takové hraní a nikam nespěchat.
U vrtulí to už vypadalo na přistání, pak jsem se zvedal a po očku koukal, abych v nich neskončil.Občas jsem říkal: „ Termosko, koukej mě vyzvedat! A až pod základny! Přeci mne tu nenecháš.“ A většinou to zabralo. JA tady mu říkám: „Termosko, vzadu je Jihlava. Koukej mne tam dotáhnout! Chci ji zase vidět!“„Ale né tak nízko! Vyzvedej mě, chci si ji přelítnout a vyfotit. Vždyť proto jsem sem zatočil!“A povedlo se! Fotil jsem a fotil, letění dál jsem v té chvíli vůbec neřešil.

Hlavní náměstí.Místní ZOO.

Až tady jsem se začal zajímat, kam dál. Koukal jsem i po místním letišti a letadlech, abych se někomu nepletl do cesty.Pomalu jsem se opět zvedal a letěl k dálnici.
A jak většina říká, nelítáme pro body, ale pro radost, takže za dálnicí jsem to už vzdal a raději se držel silnice, abych měl jednodušší návrat. Přeci kvůli pár bodům si nebudu kazit tak krásný den náročným návratem, že!? Stejně to už nebyla žádná sláva, rozfoukávalo se, vysoká už byla přes celé nebe a já už toho měl dost.Netrvalo dlouho a přistál jsem. Za dvě a půl hodiny to dalo 55 km. Průměr nic moc, ale těch fotek! Můj let je ZDE.Zavolal jsem si o svoz mojí ESA (pro neznalé – Elitní Svozové Asistence). Byla stále ještě na Nových Dvorech.Bylo to u hlavní silnice, aut jezdilo hodně, ale nebrali. LAž po delší době mě vzal nějaký dobrák a s malou zajížďkou mne dovezl až na výpadovku za Jihlavu. A než jsem se stačil rozkoukat, přijela pro mne Zdenča. Super!Při cestě zpátky jsme ještě vyzvedli v Třešti Habrmana a v Telči Jazzmana. Vypadali spokojeně.Dovezli jsme je zpět na Dvory a při cestě zpátky jsme ještě využili teplé počasí a rybník v Pěčíně.Ale i ten návrat domů byl nádherný!!! JVšechny přihlášené lety z toho dne jsou ZDE a jen ty ze Dvorů ZDE.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/