Jak jsem už psal v minulém díle, na dnešní neletový den jsme si objednali výlet na raftu.

 

Počasí tomu i odpovídalo a sraz jsme tam měli v 9 hod.
K dispozici jsme na výběr měli dvě trasy, my si vybrali tu náročnější.Malé školení a fasování oblečení.
Tyhle čluny nebyly pro nás, zájemců na vodu měli spoustu.

Odvezli nás z Tolminu někam za Kobarid ve směru na Bovec.


Poslední snímek před startem a první po přistání, foťák jsem si sebou nevzal.GPS ale jo! Jen občas nemohla najít satelity.Naštěstí nám téměř celé raftování Květa nafilmoval a udělal z toho pěkné video - to je ZDE.Pak jsme vyrazili do parku, kde pramení Tolminka. Ještě před vchodem malý obídek!Né ten pes, to byl hlídač. My si dali něco jiného. J

V Triglavském národním parku je fakt pěkně, fotek jsme si udělali spoustu. Tady mám jen pár.
Ale co to? Že by bylo letovo? Tady pravidelně přeskakujeme při letech z Kobaly.Je na nás vidět, že nejsme žádní závisláci, s námi to nic nedělalo.
Už jsem tu kdysi byl, baterku jsem si zase nevzal! Je tam pěkná jeskyně, ale chce to mít světlo a pořádné boty.Pohupující provazový most né každému vyhovuje. Video z foťáku je ZDE a ZDE.Nálada bezvadná, včetně obsluhy, ovšem některé slabší kusy výlety a pivo dorazilo. J
Pak jsme vyjeli na Kobalu, že si dáme podvečerní sletík. Vysílačku a foťák jsem asi nechal v autě, nebyl čas se vracet, chtěl jsem honem letět. Druhý foťák na sletík stačí a vysílačka přeci není potřeba.
A hele, ono to chodí. Vydal jsem se tedy ještě na malý přeletík.Tam jsme se s Milošem potkali a při cestě zpátky se i vzájemně fotili.
Na Milošův popud jsem pak na Kobale přistál pro auto. Potkal jsem se tam i s Trčkou (můj bývalý instruktor) a trochu jsme pokecali. Mimo jiné prý letovo bylo celý den a to hřmění, které jsme v parku slyšeli, bylo dost daleko.
Vysílačku a foťák jsem v autě nenašel, nejspíš tedy zůstaly v kempu. Asi tak ve třetině cesty dolů slyším na střeše rámus a za zadním stěračem se mi objeví vysílačka. Vylezu a na střeše je vidět i foťák. No není to ohromné štěstí?Když jsem přijel do kempu, očekával jsem, že mne Miloš přivítá minimálně večeří. Ne, musel si prvně stáhnout a odeslat svůj let, ani na mnou nabídnutou Becherovku neměl čas. Tak jsem pro oba udělal večeři já. Všechny nahlášené lety z tohoto dne do ČPP jsou ZDE a úplně všechny jen z Kobaly ZDE. Velice spokojení s dnešním lítáním a přelety byli i Broňa s Květou.A co tohle? Že by nácvik budoucího společného vaření manželů? JNo a na středu nám předpovídali super přeletové počasí. Jenže Rumbi už dříve Janče slíbil, že pojedou k moři. Co s tím? Večer si ji sebou vzal k vodě, že ji zkusí zlomit, lahvinku vína měli sebou a do naší večerky se už nevrátili. 


Jak to dopadlo? O tom až zase v dalším díle. Pokračování příště.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/