Podle předpovědí počasí to na víkend vypadalo hodně špatně, zato na pátek 9.11.12 nadějně. Jen dopoledne mělo dost foukat, odpoledne se měl SZ vítr uklidňovat a k večeru otáčet nazpět. Před polednem jsem ještě váhal, jestli z práce zmizet, mraky stále dost frčely a spíše do Rakouska, volal jsem o radu s počasím i Rumburakovi a Zdeně, nikdo mi však nedal jednoznačnou odpověď. Jenže pak mi jeden pracovní kolega zavolal, že u Dačic někdo lítá. Byl to František a to byl poslední impuls (jeho článek je ZDE). Honem domů, sbalit se a ještě kouknout na internet – počasí, vítr, termiku, GFS, aktivované prostory a čas západu slunka. Paráda, vypadá to nadějně.Startoval jsem o půl druhé kousek za barákem a né s úplně plnou nádrží. U nás zataženo velkým mrakem, Dačice nasvícené.

 
Na bazénu nikdo nebyl a hasiči i s Kozleekem asi taky podřimovali.Zato na stavbě, kterou jsem předčasně opustil, tam byl frmol.

A tady v Bílkově makají mí kolegové, tady budu dělat v pondělí. Alespoň jsem si omrknul pracoviště.A taky barák našeho zlatokopa. Ve čtvrtek bude mít přednášku – viz ZDE.Po větru to docela frčelo a termika si se mnou pohrávala. Místy jsem pěkně stoupal i s motorem na volnoběhu.A tady je Jemnice.
Místní zámek a park.
A kam teď? Letět po větru na Znojmo, a aby si pro mne Zdenča přijela? Raději zatím poletím bokem na Moravské Budějovice.


A jsem tu! Udělám pár fotek Budějek (na bazénu zase nikdo!).
Vítr se zklidňuje a tak po nafocení letím po výpadovce zpět na Želetavu.

Novostavby pěkné, ale tohle nechápu! Že by nějaký zahradník a vedle chovatel?A už příprava na zimu.
Tohle tu mají z balíků slámy každý rok. Jen pokaždé jiné. Nádhera!


Stromy, stromy a zase stromy. Podzimní nádhera!


Nad Želetavou klid, narušení Milanova prostoru dnes asi nikomu nevadí. Že by nebyl doma? Auto tam má!


Nová Říše a kolem Báby proti sluníčku zpět na Dačice. Termika už nikde a je to krásný a klidný let.
Tady je už náš oblíbený Pěčín.A támhle vzadu se už v údolí dělají mlhy.Sídlo naší firmy, tady téměř každé ráno nastupuji do práce.
Nad Dačicema jsem asi neměl tu správnou předepsanou výšku.Ale bylo to klidné, nouzové přistávačky na dosah a motor téměř na volnoběh. Snad jsem nikomu nevadil.A tady mi z terasy zaměstnání mává Zdenča s kolegyní. Náhodou byly kouřit, prý mne vůbec neslyšely. Najdete je?
Ta mlha v údolí vzniká nějak divně!? Letím se tam podívat.Beru to kolem kaskády rybníčků, napočítal jsem jich asi dvanáct.U vyvíječe mlhy nikoho nevidím a tak si vzpomenu na hasiče. Ovšem Kozleek je raději na své stavbě ve Volfířově.Zakroužím mu tam, zamáváme si a letím k domovu.Vypuštěné rybníky nevypadají tak pěkně, jsou takové smutné.
Doba je už pokročilá, západ slunka má být v 16.25 hod. I na to focení je už málo světla.Ještě proletím nad Lidéřovicema.A pak nad Pečí. Tady taky vytvářejí mlhy. :-)
A tímhle autobusem se mi z práce vrací manželka. Prý jsem tam vytvořil pěkný rozruch.Teď rychle přistát u auta. Za tři minutky je oficielní západ sluníčka a v nádrži už asi mám po téměř 3 hodinách jen benzinové páry.Než jsem vše sbalil, Zdenča dorazila za mnou. Já vypadal ještě spokojeněji. Termické létání mám hodně rád, hlavně když to funguje, ale tohle létání má taky svoje kouzlo. Mimo sezónu je to to nejlepší a člověk si všímá a vidí více věcí, má na to více času a může se k tomu i více přiblížit a pak zase letět dál. Prostě PARÁDA!Tady je můj let na mapě a TADY přihlášený v paramotorsu.


Pěkné to bylo, móóóóc pěkné!

Vlasta
http://www.pgv.cz/