O našem pátečním létání jste si mohli přečíst v minulém článečku, dnes je sobota 29.3.14 a vypadá to nádherně. Někdo strašil se silným větrem, někdo raději odjel létat do Slovinska (Míro, bude článeček?) a i když jsem se v pátek s kolegama v Radkovicích domlouval na dnešním létání, dokonce i popichoval ve vzkazech, byl jsem jediný, který se na vlekání přihlásil. No a díky tomu Víťa vlekání ani nevyhlásil. :-( Já to nevydržel a požádal ho, jestli mě tam necukne. Musel jsem si tedy zajistit řidiče (Zdeni, díky!) a hurá na Pěčín.

 

Volal mi František, jestli si nepůjdeme zakrosnit, že nikoho jiného nemá, a tak jsem ho pozval na bezmotor taky.Nad Bábou se začalo dělat pár malých kumulků. Cukli mne tam (Víťo, díky ti!), ale nevypadalo to nadějně!
Jenže když už jsem za Pěčínem vytahoval podvozek na přistání (pod 100 m nad terénem), přišlo to!Krásné, klidné a pohodové stoupání.
Popolítnu k Řečici a zvedám se až pod mráčky, tady naštěstí jsou.Ve vysílačce slyším, že František má nějaké potíže a že už nepoletí. Zmínku o tom má ve svém článečku ZDE. Napíše více?Dokonce jsem pak jeden mráček musel oblétnout, abych se nedostal až do něho.Jenže pak už jen modrá obloha. I tak letím dál na Studenou.
StudenáObčas se někde dělá chmurka, mají ovšem jen krátký život. Naštěstí to chodí i v bezoblačné.
Zahrádky.A támhle bydlí jeden můj kolega a támhle druhý.Jenže tady si všímám, že mám rozšroubovanou majlonku. Zkouším to za letu opravit, je ale už natažená a nejde to! Špatná předletová příprava! Co teď? Mám rychle přistát? Co když se natáhne víc a áčkové šňůry povolí? To bude hukot dolů!Letím opatrně dál, musím si ještě nafotit Žirovnici!

Za městem nad polema potkávám stoupáček. Co teď? Opatrně točím pravou, tím snad bude pravá majlonka míň zatížená.Asi nebyla, do spídu šlapat taky nemůžu a když se majlonka natáhne, přes závity potrhám šňůry. Honilo se mi toho hlavou víc a přistávat na záložce se mi nechtělo, natož někde v lesích.Byl jsem dost rozhozenej a tak jsem raději přistál u nejbližší vesnice. Dopadlo to dobře, můj let je ZDE.Jo jo, když na GPS chci něco najít, musím použít lupu. To se to mladejm lítá, když na to vidí a navíc dnes na to už používají i chytrý mobily. To už na mne není. Takže já jsem u Štítné a Zdenča pro mne přijede.Moji kůži jen tak nedostanou, alespoň zatím! :-)
A hele, támhle je hospůdka. Já dneska letěl bez přeletového pivíčka, pomůžou mi?Otvírají až v 17 hodin, mám ale štěstí, v garáži jsou hospodští a postarají se o mne, než si mne manželka vyzvedne.
No není na tom světě krásně? A proč ostatní nešli lítat, nevím. Nebylo to tím, že jsem šel lítat já a podle zvěstí se mnou to počasí nevychází? Později mi Michal řekl, že předpovědi byly horší než na pátek, kde na to přišel a kdo to ještě říkal, to jsem se nedozvěděl.Přes Žirovnici se vracíme domů, kde nás zdraví vyfešákovaný sousedky.Těším se na večeři, naposledy jsem snídal. Jenže než rozehřeju buřty, volá Vaňous, že přistál za Střížovicema a jestli se o něj nepostaráme. Takže buřty musí počkat a jedu pro něho, naštěstí jsem si pivko ještě nedal.Jo jo, je celej vysmátej, letěl od Znojma a den využil až do večera. Jeho let je ZDE. Navíc všechny, kteří letěli s ním, přeletěl. Jenže ti ještě měli svoz, pro Vaňouska už neměli místo. Všechny dnešní přihlášené přelety v ČR jsou ZDE.Doma nás pěkně přivítali, Zdenča využila sousedy a tak bylo jídlo, pití i veselo.

S večerem nás všichni opustili, my ale vydrželi. Prvně venku a pak doma.
A tady je vidět úsměv, když přihlásil svůj let. Navíc stále bylo o čem povídat a postupně víc a víc.Zítra zase půjdeme lítat, ale o tom až příště.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/