Je páteční ráno 9.5.14 a někteří jsou po večírku plní dojmů, hlavně oba Smrčkovi. Noční Boeingova návštěva je překvapila.

 


O tuhle snídani byl zájem hlavně mezi fotografy. A Jiřímu dík za pomoc!
Sousedi v tom měli navíc slaninku a tak to měli chutnější. Ještě přihlásíme včerejší lety a kouknem na počasí. Lety se nám přihlásit nepovedlo, mně PC nenachází GPS a Michalovi chybí v GPS záznam. :-(Nebude to dnes spíš na ty krosny? Ale oni si je sebou nevzali. Rozhodujeme se pro Lijak, je tam i spousta našich známých.Smrčkovi i Daňhelovi si od vody donesli kamínky, rozloučili se s náma a vyrazili pokračovat po svém výletě.
Počasí se tu rychle lepší, i tak odjíždíme, přeci jen se těšíme na ty naše známé šmejdy, jak by řekl Míra. Michal jede s Pavlem!Jen co to ohřáli, šlápl na to a rychle nám zmizeli. Později se Michal přiznal, že se rukojeti u dveří celou dobu nepustil!My ostatní jeli s Boeingovým KŇUKEM, tak autíčku říká. A už jsme tu! Známých tu máme opravdu hodně.Petr chvíli dělal uraženého, že se Michal objímá i s jinýma, ale jak si dali pusu, vše se v dobré obrátilo. Jen vyfotit jsem ji nestihl a zopakovat mi to nechtěli.
Dan dostal trochu kázání za přebržděné křidýlko na přistání, bylo to dost o hubu.

Tady přistává Honza, který nedávno v ČR dával na áčkovém křídle nádherné výkony – FAI 57 km, FAI 66 km a VP 233 km!Super, nádhera, gratulujem! No a už jedeme na kopec.Nad hlavou nám přelítávají dva motoráři. Že se jim do toho v takovém krásném lítacím počasí vůbec chce.Nějakou svoji partičku tady má na starost i můj bývalý učitel PG Jiří. A Janča si pochvaluje včerejší podvečerní lítání.Už to pěkně chodí a tak hurá do toho!
Láska je láska. Dnes prý poletí spolu, Michal se dokonce na Petra přeladil. Samozřejmě myslím vysílačku!A tady je nějaký Tomáš Kuchta z Jemnice, se kterým mne Janča seznamuje. Byl u nich na kurzu, prý mi o tom i pošle článeček.

 

Je ho pořádný kousek a prý i rád fotí. Doufám, že k nám brzo přijede na Pěčín a bude se mu s náma líbit.Nevím, co tohle bylo za pěkné děvče, zapomněl jsem se jí zeptat. Startoval jsem hned po ní a na stejném místě. Byl tam nával.
První přeskok.
Boeing hlásí, že ho to už nebaví, má hlad a tak jde na přistání do pizzérky. Jeho let je ZDE.
S tím modrým křídlem je Michal! Ale kde má Petra? Létá tu sám, že by se ve vzduchu nepohodli?

Na Kovku je jedno křídlo, tenhle start se mu zrovna nepovedl.Za druhým přeskokem nikoho nevidím se zvedat a tak letím kousek zpátky.  Na podruhé to dám a zvedám se až pod mraky.
Dost údolím profukuje, u vysílačů taky nikdo není a tak to u tunelů otáčím.
Nedopatřením se mi ve foťáku přepne formát fotek. Dlouho se mořím, než přijdu na to, jak to vrátit. Zatracená elektronika!
Už mi to taky stačí. Letím nad údolí a užívám si focení.


Taky přistávám, jako většina, u pizzérky. Můj let je ZDE.
No není to krásný?! Nemyslím tu ženskou! A ta chuť po takovém létání!No a těch zážitků, co jsme si řekli. Jak kdo letěl, jaký stoupáky, jaký klesáky, jaký protivítr, kde koho co semlelo, jakou kdo měl sestavičku, jak se vracel atd. atd. Jindra prý dal vysílače jen na čtyři stoupáky, Zbyňa dal vysílače, ale pak vyhnil a za svezení málem hrabal seno, ...... Prostě nádhera!A takhle se utíká z hospody bez placení!Michal schválně přistál u vyhnilého Petra. Možná měl obavu, koho si stopne. Takhle pak přijeli oba. Petrův let je ZDE, Michal nemá záznam díky nefunkční GPS. Tam by asi bylo vidět, kdo na koho ....... a kdo je ta stíhačka! :-)

 

Honza teda neutekl a vrátil se! Podle jeho letu se mu asi taky nechtělo k vysílačům, možná chtěl zkusit údolí či druhou stranu. No a náš Jiří pro nás přijel s Kňukem, sám moc nepolítal. Říkali jsme mu, že se na nás měl vybodnout a raději letět ještě jednou, návrat se řeší až potom, a zrovna tady a s touhle bandou by to problém určitě nebyl.Dlouho jsme Pavla popichovali, ať dá návratovku, že na to má, ale vzdal to a raději přistál u nás. Jeho let je ZDE.

Vracíme se na přistávačku. I tento podvečer vypadá letově.Dozvídáme se, že při vykracování na přistávačce (nebudeme jmenovat) škrtnul o dráty NN. Odnesl to naštěstí jen padáček.
Já jako i trochu motorář, jsem tomuhle trochu kouknul pod prsty.Času jsme měli málo a jemu to šlo pomalu, takže jestli nakonec letěl, nevím.Tomáše jsem zlobil a tak jsem mu měl vlízt na záda, tak se i stalo. No a jak se loučí Petr s Michalem, to jsem taky zkontroloval.Tak se tu mějte, my odjíždíme zpět do kempu pod Kobalu.
A hele, nějaká nová partička se nám nastěhovala ke stolečku! A jak si polítali sousedi východočeši?Prý to tu bylo pěkné, letové, ale navíc jedna vsuvka se záchranářema. Luděk to pověsil na stromy.Po večeři mi půjčuje foťák, prý tam má pár snímků, než dorazila pomoc. Běžím k PC a stahuju.Souhlasí i se zveřejněním a tak je tady máte.Visel nahnutý dolů a když se chtěl podívat nahoru, praskaly větvičky. Na pomoc čekal hodinu a celé i se sundáním padáčků to dalo tři hodinky. A jak se mu to stalo? Po tříhodinovém přeletu se vrátil pod Kobalu, tam viděl točit dva dravce a tak se chtěl přidat. Oni to pak hodili na záda a zmizeli, jenže Luďkovi se sesypalo křídlo a po pár pokusech o nápravu musel hodit záložku.Dojíme, sbalíme a jdeme k sousedům slavit jeho dnešní nulté narozeniny.A takové narážky, že co jsem ráno odjel, že se udělalo krásně a letovo, a jestli bych zítra zase nemohl odjet i třeba za úplatu, no ...Prostě bez komentáře, ale už to o mně ví hodně lidí!Dnešní přihlášené lety jsou ZDE, jen ty z Kobaly ZDE a z Lijaku ZDE.

Pokračování příště.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/