Začátkem týdne bylo na víkend hlášeno špatné počasí a tak jsme si se Zdenčou naplánovali výlet k Jeseníkům za příbuzenstvem.Ošklivo u nás mělo být i v neděli, pak asi Termoska zjistil, že tu nejsem a tak udělal letovo!Ale nebudu předbíhat a vezmu to od začátku. Jedna partička od nás vyrazila lítat už začátkem týdne do Itálie a další partička pak vyrazila na víkend do Greifu. Třeba mi zašlou nějaké článečky, uvidíme. My teda jeli na sever, padáček zůstal doma, protože tam mělo být taky neletovo. Při sobotní procházce jsme narazili na jednoho týpka, který tam měl kvadrakoptéru a i s kamerkou že se dá pořídit do 3 tisíc. Ukázal mi ji a já byl nadšen. Na internetu je nabídek spousta - např. ZDE.
 No a v neděli bylo nádherně a letovo. My se jeli podívat s příbuzenstvem na přehradu, ale jelo se kolem letiště a já se tam stavil.
Je to letiště hned vedle Šumperka. Vlekali větroně a já se zeptal, jestli mne nesvezou.A nebyl problém, jen si musím chvíli počkat. Teď s instruktorem letí pilot ve výcviku.

S chlapama jsme narazili i na paragliding a já že odtud z dřívější doby znám Kubrta, s tím jsem tady kdysi lítal.
No a teď je na řadě slečna Petra, taky jako já má dnes svůj první let ve větroni. A do kokpitu ji hodil, doufám, její přítel?! :-)Padák na záda a nezbytné proškolení od instruktora - asi Pískovský Vojmír (potvrdí mi to někdo z letiště?).
Ještě chvilku počkat na vlečnou, ta má přednost.Tak hurá do vzduchu!
A tady už přistává.Petra se vrátila nadšená. Vrací se i vlečná a větroň vysoko vytáčí stoupák. S tím jsem měl letět! Možná příště.Tak teď už jsem na řadě já.A takhle nás ze země vyfotila Zdenča.Můj let mám na GPS (čistě náhodou jsem ji měl sebou) i na videu – to mám ZDE.

Už jsme na zemi. Téměř nefoukalo a tak jsou vypínací výšky malé a let krátký. A ceny mírné - stálo mne to 200 Kč.Ještě jsem pomohl odtáhnout letadélko, pak okouknul odviják i s obsluhou a řídící věž.
A teď honem na přehradu a věnovat se Ondrovi a Barče. Voda byla teplá a vzali mne i na loďku. Nakonec jsem je vymáchal oba.


 
Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/