V sobotu u nás moc foukalo a v neděli 1.6.14 to mělo být jen o něco slabší. I tak jsme si dali sraz v Radkovicích.Prostor tam dnes vojáci měli zabraný, naštěstí od 11.30 do 13 hodin si asi dali pauzu na oběd a to my chtěli využít.Zkoušel jsem ještě volat do Náměště, ale nedovolili nám tam lítat po 13. hodině (11:00 UTC).

 Dnes vlekal Miloš a Víťa řídil. Já letěl první a s větrem to zatím vypadalo dobře.Termiku jsem potkal slabší a vyzvedal se jen kousek. Když přestala, zkusil jsem to vzít po větru, ale už nic.Tak alespoň udělat pár fotek – cestičky na poli.Budkov a tady Gradient vyrábí naše padáčky.

Oponešice.

Na přistání se mi už dost rozfoukalo. Dokonce jsem se tu i vyválel. Můj let je ZDE.Přijel pro mne nový padáčkář – Karel Daňhel.A tady po cestě zpět je vidět Kozleek, dost bojuje. Najdete ho tam?Ovšem tohle nevypadá vůbec pěkně – Tomáš Kuchta na vleku a řádně to s ním šije. Nakonec to zrušili, prý byl velký poryv větru.Dorazil i Václav.Po chvilce jsem vyrazil pro Michala, přistál za Budkovem.
A Tomáš to zkouší znovu, ostatním se do toho nechce.
Co ten Tomáš dělá? Letí v tom silném větru do rotůrku. Vidíme klapnout ouško a pak nám mizí za lesem.Naštěstí za chvíli volá, že přistál a je v pohodě.Frantův start taky vypadal zajímavě a když byl na zádech, ostatní volali – „To ještě dáš!“ Pobavili se všichni, šmejdi jedni.
Druhý František se na nás přijel podívat. No a prvnímu se dařilo a letěl.S Boeingem jsme se vydali do terénu hledat Tomáše.
Už ho máme a tady po sobě nechal stopu.


Vojáci měli po obědě a tak bylo po lítání. Ono to stejně nemělo cenu, nestálo to za nic.
Dorazil i Zbyněk a s Frantou nám pověděli, jak včera večer polítali – s rogalem a s PPG. Více bude na želetavských stránkách.
František trochu polítal skoro místně a tady se vrací. No a Tomáš všem povyprávěl, jak mu křídlo před přistáním řádilo nad hlavou, dokonce se i sbalilo, a tak si vzpomněl na Kraťase, že ho má rychle odbrzdit. A že tam přistával, protože tam byla velká plocha, no a že bude v rotůrku, ho vůbec nenapadlo.
Včera i dnes měli pěkné přelety z Rané – viz ZDE a ZDE.

Zajímavé to bylo!
A ještě pár fotek, které běhají po internetu.Vlasta
http://www.pgv.cz/