V sobotu 7.6.14 se nás na Pěčíně sešlo nějak málo, přitom na večírku všichni měli starost, kdo bude vlekat, když Víťa nemůže. Za vlekaře jsem se přihlásil já i Láďa, teď jsme tu byli dva vlekaři, ale ani jeden zájemce o let. Šňůra je natažená, ale nikdo k ní. A i když Boeing má spalování jako to stejnojmenné dopravní letadlo a na lítání se hlásil, ani on nedorazil.

 

Láďa letět nechtěl a tak nakonec do vzduchu vyhnal mne s tím, že ve 13 hodin mizí a já ho musím vystřídat.

I když to není žádná sláva, docela se daří. Dan letí po mě, ale nechytá se.

Asi by to dál k Javořici letělo, ale musím se díky návratu držet hlavní silnice. Stáčím to tedy nad meteorologickou stanici u Kostelní Myslové a i když je nejvýš, už tam nic nepotkávám.Letím si tedy alespoň nafotit Telč, jenže s tou malou výškou nemohu nad město. Škoda.


Přistávám před městem a nějaký dědula mi povídá, že tu kdysi přistál větroň, někdy kolem roku 1950! A taky že asi v 64. za městem havarovala stíhačka. Tak třeba k tomu povídání teď přidá i mé přistání. A objevil se tam i nějaký zájemce o naše létání. Stane se někdy naším kolegou? Vzal si moji vizitku, tak uvidíme. Dnes jsem dostal článeček od nedávného kurzíka Tomáše, tak až to tu zveřejním a přečte si to, třeba .....Zdenča pro mne autem přijela po nějaké pěší stezce, prý u blondýnek se to toleruje.Kája mi ukazuje, kam dnes Tomáš odletěl, Miloš pro něho jel. No a tady právě startuje Václav.Trochu se povozil, ale nějak neodhadl rozpočet na přistání. Sice přistál dobře, ale už nepopošel a padák se mu vrátil na strom.Tomáš leze na strom, ale že tam vyleze i Václav a navíc se tam bude pohybovat jako veverka, to pro nás bylo překvapení.
Láďa už musel zmizet a o posledního zájemce se postaral Miloš. Po večírku se mu jako většině lítat nechtělo, vlek ještě zvládnul.Se Zdenčou jsme tedy ještě vyrazil k vodě a bylo to fajn.


Ještě tu přidám odkazy na dnešní létání – na Pěčíně ZDE, v ČR ZDE a všechny přihlášené ZDE. No a hlavně dnes v Alpách po 11,5 hodince dal nějaký Thomas FAI 325,76 km, tak to je síla a je to asi první třístovka. Navíc zítra padne ještě jedna.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/