V neděli 8.6.14 se opět scházíme na Pěčíně. Míra nám přiváží věci ponechané po večírku. Dovezl mi i ty slipy, které jsem ztratil uprostřed Matějovce, když jsem je sušil na autě, ale při nočním odjezdu na ně zapomněl. A jelikož jsme dnes neměli řidiče, vzal a zaučil František S. na tuto funkci synátora Dana.

 

A ještě se nám pochlubil se včerejším nádherným podvečerním letem s krosnou – článek je ZDE.Nebylo nás tam moc a navíc někteří, co ani nechtěli letět, se usadili tak, aby nelítali ani ti ostatní. :-)
Tady startuje Zbyňa a pak si pěkně zalítá. Jeho let je ZDE.
Opět mi to moc nejde, zkouším to i nad Bábou a doufal jsem, že mi pomůže Vaňous, který startuje po mně.Jenže on vyhnívá. Zkouším to nad polema, lesama, nad strání u Dobrohoště a nic moc. Jen asi bublinky, točit se to moc nedá.Když to po chvíli vzdávám a letím na přistání, potkávám to!Nádhera, super! Tak ještě udělat pár fotek a jak budu mít 1.000 m nad start, zkusím někam letět.
Bílkov.Jenže nad Hříšicí se zvedá Michal (najdete ho tam?) a tak to stáčím za ním, že pak poletíme spolu.Nemá vysílačku, dal přednost nedělnímu obědu před včasným příjezdem, jinak mohl mít moji druhou.Nemohl jsem se ho dočkat a vyrazil na Dačice dřív a sám.Nad TRW jsem zkoušel nalítnout tak, abych viděl do komína a vyfotil to. Nepovedlo se mi to úplně.

 

Dačice.

Sice dnes padají teplotní rekordy přes 30 stupňů, ale na bazénu moc lidí není.Otáčím se a vracím na Pěčín. Stoupáček nebyl po cestě tam a není ani po cestě zpátky.Na Dačice po mně letěl i Michal a dopadl stejně.Slabé stoupání potkávám až před Pěčínem a jak mě vidí Michal, přidává se.Když už mne ty nulky v malé výšce nebaví, zkouším to dál za Pěčín.Opět nic a už to ani nedoletím zpátky. Můj let je ZDE. Michal se ještě zuby nehty drží.Běhám a kličkuju před ním po louce jako blázen a on nechápe, že se mu snažím utrhnou termiku.Kdysi říkali, že v určité chvíli k iniciaci stačí i závan od motýlího křídla. Spustila se, tím jsem si ale jen komplikoval balení.Dojdu zpátky a tady je klídek a pohoda. No není to krásné? A Michal už je tu, jeho let je ZDE.Taky zajímavé přistání.Po dlouhé době dorazil i Míra z Borovný. Sedačku má svoji, padáček mu půjčuje FrantaL.Chci se jít zchladit do nedalekého rybníka Zuďáku, přidává se jen Michal.V úterý jsem si natočil focení vozu AUDI se zajímavým pozadím, video je ZDE. A tohle je mé focení našeho vozu KIA s pěkným pozadím (zveřejnění fotky mám povolené). No schválně, které se vám líbí víc? Já vím, s mladou holkou by to bylo lepší, ale ty se už ode mne fotit nenechají. :-(

 

Pane jo, na startovačce to žije.

 


Míra teprve přistává, užil si to a pěkně se povozil. Nikomu se už nechce a tak startuje Miloš a povozí se taky – jeho let je ZDE.

Dnešní přihlášené lety jsou ZDE, jen z ČR ZDE a pouze z Pěčína ZDE.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/