I když se u nás na pátek 13.6.14 hlásilo více zájemců na létání, já se zúčastnit nemohl, protože jsme jeli za mladejma do Mostu. Počasí vypadalo nádherně, jak polétali u nás nevím, ale dnes byl asi nejlepší Petr Chromec s 255 km – viz ZDE.

 

Podle předpovědí to na neděli 15.6. vypadá nadějně na Čerťák a naštěstí mi rodinka výlet na kopec schválila. Jednou jsem tam už byl, ale moc dobře to nedopadlo - článeček z 5.5.13 je ZDE. Bude to dnes lepší? Mráčky po cestě vypadají dobře, ale je jich skoro moc, vždyď je teprve půl desáté.A hele, je tu i Scorpi, tak to jsem nejspíš na správném místě. Snad jim to počasí zase nepokazím.
Dokonce se tu už lítá a to je teprve těsně po desáté.A těch lidí!!! Navíc je tu i vysoká tráva, u nás by nás zemědělci hnali, kdybychom jim tam vlezli. Tady problém nemají?


Asi jsem jediný, kdo tu má doprovod.Podle předpovědí jsem věřil, že starty budou bez problémů a při svahování se bude čekat na termiku.Všechno je jinak. Je to tu divoké, závany jsou různé a i ze zadu, navíc na Čerťáku startují i čerti.
Rodinku nechávám na kopci a cpu se na start.

 Dost se vyčkávalo a někdy se startovalo i na vícekrát.Jak se udělalo místo, vzal jsem to popředu (asi zatím jako jediný) a bylo to bez problémů. Zeťák Jiří nám udělal spoustu fotek.

 

Já začal fotit až po delší době, v tom chumlu se dříve nedalo.
Je to tu pro mne všechno nové, zajímavé a neokoukané. Takže fotím a fotím. Na té louce nad Labem je startovačka.
Volám Zdenče, že se už nevrátím, a ať se na domluvené motokáry do Teplic vydají sami. 


Těchhle dvou jsem se asi měl držet, jenže zaváhal jsem. Letěli do tmy, já si ještě přibral a vydal se tam až dýl.Ještě si nafotím rozestavěnou dálnici.
A nějaké město. Až doma zjišťuju, že to asi budou Lovosice.

 
 

Paráda, už mám základny, tak honem pryč.

 

Ale kam teď? Všude je hodně zataženo, mraků je moc a nikoho letět nevidím.Vydávám se nad nasluněnou část, tam to bude. V GPS se mi objevuje nějaký prostor, po chvíli zjišťuju, že to je TMA V Praha.Až v poslední chvíli vidím, že kolegové se zvedají vlevo ode mne, na stočení k nim je už asi pozdě.
I tak se mi zdálo, že se zvedají málo, až jim to najdu, přiletí za mnou.
Jsem nad nasluněnou částí, cítím, že to tu někde je, ale nic nenacházím a stále klesám.


Už jsem moc nízko a hledám místo na přistání. Nad jedinou loučkou je asi elektrické vedení a tak to pokládám do obilí.A nad hlavou mi prolítávají ti, se kterýma jsem byl na začátku letu. Jo jo, měl jsem se jich držet, takhle jsem to vzal ze základny až na zem. Můj let je ZDE.I tak jsem si s tím hlavu nedělal, počasí se rychle kazilo a zdálo si mi už neletové. Já původně plánoval let maximálně na Ranou, abych se pak zase vrátil do Mostu (i když nevím, kdyby se dařilo .....).

 

Tady letí další partička. Co je tam drží? Je úplně zataženo!
Vydávám se někam do civilizace a stopuju.
Autobus jede na druhou stranu a kdo ví, jestli tu vlaky vůbec jezdí.Co tenhle, vyzvedá se? Nevím, pak se mi ztratil.

Po půl hodince dorážím na hlavní silnici. Že tu pak budu víc jak hodinku bezúspěšně stopovat, to jsem ještě nevěděl.Další padáček přistál nedaleko, těm dvouplošníkům to letí líp.I tenhle autobus jede na druhou stranu.
Takže severočeši stopaře neberou, naštěstí mne Zdenča i s mladejma zachraňují.Když při návratu domů po půl páté míjíme Ranou, je tam takovéto počasí.Zato jižněji se to lepší, proč jsme tam neměli takové?I v Jižních Čechách je to lepší, nelítalo se tu dnes?Večer kouknu na ČPP a nestačím se divit. Dnešní přihlášené lety jsou ZDE a jen ty z Čerťáku ZDE. A že nás tam bylo! Tentokrát jsem byl ve správnou dobu na správném místě, dokonce na tom nejúspěšnějším z celé Evropy, navíc jsem i odstartoval ve správnou chvíli, vždyť mí spoluletci dali i stovku, jenže já jsem si to prostě ....... Třeba příště.
 
I tak, pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/