Ve středu 18.6.14 mne Zbyněk pozval na létání s krosnou. Sraz v Dačicích na letišti v 18.30, František tam byl první.

 

Jak dorazil Zbyněk, vyndal mapu a určil směr a cíl letu. Dovezl i Karlíka co by pomocníka.
Zbyněk to napodruhé dal.

Rozlučka s Dačicema.

Ještě jsem na chvilku odbočil na Peč zamávat Zdenče.
Dolní Bolíkov.A místní vodní elektrárna. Nedaleko je i Židovský hřbitov, na ten jsem ale v té chvíli zapomněl. :-(Vidím už letět jen Zbyňka, Franta nikde.Letíme po větru, takže cesta rychle ubývá.Vlastkovec.I v této pozdní době s náma termika trochu cvičí.Na tento rybník se občas chodíme koupat, na ostrůvku tu mají pěkného vodníka.V dálce se leskne hladina vodní nádrže Landštejn.
Staré Město.

Zbyněk mi naznačuje, že jsme v cíli. Jenže já se před startem zapomněl zeptat, co je tu důležité, a tak fotím všechno.Je tu krásně, to jo! Otáčíme a letíme zpět.
A hele, objevuje se tu i František.

Zpátky to proti větru letí pomaleji a čím jsme výš, tím je to horší. Raději lesy oblítávám po hranicích s Rakouskem.Řídím se podle malých políček, že i ten kus lesa, nad kterým letím, je Rakousko, to zjišťuju až doma.Kluci letí nad lesem a pak se přidávají ke mně.Maříž je známá hlavně místní keramikou.Slavonice.

Při tomto osvětlení jsou nádherné! Všichni tři si tento pohled užíváme.

Míjíme cvičiště s koňma, přelítáváme Mutišov a letíme na Montserrat.
Mutná a vypuštěný Máchův rybník s Máchovým mlýnem.
Holešice.
Vnorovice.Stáčím to na Chlumec, kluci to berou údolím s řekou a chatkama.
Že tu asi ve velkém chovají dostihové koně, je pro mne docela překvapení.
Slunko se už sklání k obzoru, nad letištěm se potkávám jen se Zbyňkem, Franta zase nikde.Zbyněk přistává, já se ještě letím podívat na Dačice, třeba se tam s Františkem potkáme. Na focení je už málo světla.

 

Nikde ho stále nevidím. A co je to na těch polích s kukuřicí?

 


Ještě pár nízkých průletů nad letištěm a Zbyněk někam odjíždí pro Frantu. Můj téměř dvouhodinový let je ZDE.Frantovi prý od svíčky upadla fajfka, opravil to, znovu odstartoval a když se mu to stalo znova, tak to vzdal.Zbyňa to uletěl za 5 litrů, Franta za 7 a já za 10. Potřeboval bych krosnu poladit, jenže Milan se mi stále vyhýbá jak čert kříži. 
Loučíme se a s krásnýma zážitkama odjíždíme domů. Článeček napsal i František ZDE.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/