Na pátek 27.6.14 to vypadalo nadějně a tak jsem se utrhnul z práce a na Pěčín vyrazil taky.

 

Dan se nechytal, já tak trochu a Vaňous taky nic. Náš let je ZDE.
Druhý pokus byl jen o něco lepší – viz ZDE. Zato Vaňous nám pak uletěl, jeho let je ZDE.
Zatím to nebyla žádná sláva u nikoho, vraceli se všichni. Dorazil i Václav, tak co, ukáže nám to dnes?A dorazil i čertík, nejvíc to schytal Miloš.
Za 5 minut dorazil další a zase si vybral Miloše. Tentokrát lítalo i oblečení.I tak letěl a hned se chytil. Před ním se to podařilo Mírovi, já dal třetí pokus a vůbec nic.Míru Miloš lákal, ať letí k němu, že má pěkné stoupání a že se někam vydají, ten se ale nedal a po půl hodince raději přistál. Prý mu to nedělá dobře a přistávání má nejraději. Pevná půda pod nohama a hlavně dát si cigárko je to nejlepší. Jeho let je ZDE.
Boeing se pak taky pěkně vyzvedal a i když Miloš nadával, že ho to tam už nebaví, přidal se k němu. Když se Boeing vydal na Telč, Milošovi se tam asi nechtělo a raději přistál, jeho let je ZDE.Tady startuje Václav a opět nám ukázal, jak se má lítat. Dnes s náma lítal i Franta, bude článeček? Navíc zítra má narozky, nadělí si nějaký pěkný let?Původně jsem už letět nechtěl, vždycky si říkám třikrát a dost, teď jsem udělal výjimku. Ani jsem se neoblíkal, stejně to nechodí.
Jenže Termoska se mi asi chtěl pomstít a vyzvedal mne až pod mraky do výšky, ve které dnes u nás nikdo nebyl.V GPSce jsem měl vybité baterie, spustil jsem ji pod mraky jen na chvilku, pak se ještě vyzvedal až do 2.300m n.m.Jéééé, tam byla zima! Podle výstupů asi 3 stupně. Kam teď? Vidím stále se vozícího Václava a tak letím k němu.

Udělám pár fotek a i když létáme kolem sebe, já na rozdíl od něho stále klesám.Nechytám se ani tady a za chvíli po necelé tři čtvrtě hodince přistávám.

Hodně se nám zatahuje a z přeletů se vrací Boeing, let zatím nepřihlásil, a Václav – jeho let je ZDE. Ten nám to zase natřel!Balíme a vydáváme se do občerstvovacího zařízení.
Tady ještě máme ochotného řidiče Tomáše, kterého sebou přivezl Dan.A tady našeho ochotného vlekaře Víťu. Prachu si dnes užil dost, vždyť zvládli 23 vleků.


 
 
Jen nevím, jestli to u nás nechodilo či to jen neumíme. Když se podívám na dnešní přihlášené lety, kdy se lítaly i 100 km trojúhelníky, tak fakt nevím. Všechny lety jsou ZDE, jen ty z Pěčína ZDE.

Ale jó, pěkné to bylo!

Ještě malý přídavek – tohle jsou mraky ze středy 25.6.A tyhle ze soboty 28.6. odpoledne a navečer. Myslím si, že jsme to měli jít zkusit.

Sice někdo namítal, že moc foukalo či byly nárazy, ale to spíš na Moravě, u nás psal Svratouch 5m/s a Myslová jen 3m/s bez významných nárazů. Jelikož jsme se tedy nevydali na lítání, potkávali jsme se na "Traktortriádě" a na hasičských závodech.

Vlasta
http://www.pgv.cz/