sobotu 22.8.15 bylo opět letovo. Při cestě na Pěčín jsme se ještě se Zdenčou stavili na Dačické řežbě.

 Dnes nás dorazilo hodně a spousta dalších ještě přijede!

Přede mnou startoval Stříbrňák a tenhle klučina mi říkal, že se mám vrátit a přistát TAM.Klučinu jsem asi zklamal, povedlo se mi vyzvedat a odletět, třeba mi to promine.


 

To byly Dačice a tady míjím Peč.Krásné, klidné a silné stoupání.Míjím Matějovec a pode mnou je Stříbrňák, prý se mořil od startu celou dobu.Landštejn, odtud nám dodávají pitnou vodu.Bývalá celnice mezi ČR a Rakouskem u Nové Bystřice. V jednom díle „Majora Zemana“ je nafilmovaná, když náklaďák opouští ČR, ve skutečnosti ale jede obráceně.Podle malých políček je poznat Rakousko.Asi Litschau.Tak co, vydat se dál do Čech přes ty rozsáhlé lesy? Vypadá to jako území nikoho a když tam přistanu, budu se vracet dva dny.Chodí to dobře a tak letím dál. Zima je tu dnes slušná, na tričko by to nebylo, nad 2 tis. to klesá pod 5 stupňů.Suchdol nad LužnicíŽe by vzdušná dálnice?
Tady mne dolítává Stříbrňák. Chci k němu blíž a udělat pár fotek, ale kašle na mne. Pak letíme každý jiným směrem.Tenhle mrak mne chtěl nacucnout, nedal jsem se.

 

Nové Hrady, tady mají hrad i zámek.

Dobrá Voda, vypadá to na krásný a velký kostel. Na internetu jsem se pak dočetl:
"Zdaleka viditelný dvouvěžový barokní poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie s bohatou vnitřní výzdobou nechal postavit v letech 1708-1715 hrabě Karel Albert Buquoy. Volně přístupný pramen léčivé vody vyveden pod dvouramenné schodiště."Slabé stoupání, terén neubíhá a tak říkám do vysílačky, že mne to přestává bavit a že někde přistanu. Zbyňa mne povzbuzuje.Tohle je možná Benešov nad Černou a Sobenov.Dál se mraky rozpadají, není tam vidět žádná civilizace a tak mne zase přechází chuť někam letět. Opět hlásím, že jdu na přistání, že vidím velké město a odtud se bez problémů vrátím domů. Zbyněk mne zase láká, ať letím dál, ale mě se nechce. Stáčím to k městu, jsou to Kaplice, nafotím si je a přistanu. Ale co to tam je? Prvně to vypadá na letiště, pak vidím, že je to nějaká divná nová silnice. Vypadá jako odnikud nikam a ještě ten kruháč, no prostě nejde mi to na rozum.

 Jenže město mne asi nechce přijmout a za pomoci Termosky mě vystřeluje k základnám. Opět mne to začíná bavit!V dálce vidím Lipno, mám nový cíl. Tady přelítávám Vltavu a opět mne zvedá, jako před dvěma týdny. Je tu i nějaký kemp.
Blížím se k Lipnu a klukům hlásím, že dál neletím. Už se ani nesnažím a pod mraky se necpu. Moc dobře si pamatuju, jak tam kdysi zaletěl Rumbi a pak měl problémy s návratem z Německa. Zajímavostí ještě bylo, že když jsme pro něho jeli na přechod do Strážného, už si ho vezl nějaký děda, protože si ho spletl s prostitutkou – článečky jsou ZDE a ZDE.Chtěl jsem se letět podívat na „Stezku v korunách stromů“, nevěděl jsem, kde je, a až jsem ji objevil, už bylo pozdě tam doletět.Jako cíl si vybírám větší městečko, je to Frymburk. Ještě nadlítnu nad něj a udělám pár fotek.

 

Po čtyřech hodinkách přistávám, můj let je ZDE. Padáček dotáhnu k silnici a balím, jak mne tu uvidí, určitě někdo zastaví, budou zvědaví a svezou mne zpět. Ale co to, nic takového se nestalo a ani na stopování nereagují.Zavolal jsem si na 1188 a tam mi našli spoje až do Jindřichova Hradce s příjezdem 22.14 hod. a poslali SMSkou. Dál by mi to jelo až ráno, takže tam pro mne přijede Zdenča. Tak hurá na bus, za půl hodinky mi to jede. Potkal jsem tu dvě milé turistky, nejen že mi poradily, kde tu seženu něco k jídlu, ale pohlídaly mi i bágl a pěkně jsme si pak popovídali o létání. Jen fotit se nechtěly.Po přistání mi volali jak Zbyněk (jeho let je ZDE), tak Vaňous (jeho let je ZDE) a Stříbrňák (zatím asi nepřihlásil), mysleli, že pro mne manželka pojede až sem. Odkázal jsem je taky na vlak, který z Budějovic jede v 19.57 a ať se tam dostanou, jak chtějí. Mně už to do Budějic jede!Z autobusu v Lipně je vidět ta stezka, kterou jsem dnes zazdil, pár pěkných fotek je i ZDE. Třeba se mi to jednou povede nafotit.
Na Vltavě je docela rušno, vodáci jsou vidět všude, zato padáčkář ani jeden.A hele, tohle je ten kemp, který jsem přelítával.
Projíždím Krumlovem a nakonec se v Budějovicích scházím se Stříbrňákem na pivu. Dorazil sem stopem a pak autobusem.Ještě volá Víťa Fedra, jestli se k nám nemůže přidat. Domlouvám tedy větší auto do Hradce, jenže Macík je na Orlíku, Laďa požil a tak nakonec máme k dispozici auto od sousedky.

 

Na poslední chvíli dorazil Vaňous, ten se do auta někomu vnutil a pár kilometrů zajížďky si u nich i dokoupil. A Zbyňa přijel odněkud vlakem a po přestupu k nám jedeme do Veselí. Všichni jsou vysmátí a spokojení!Honem zkouknout kdo kudy a kam letěl a hlavně probrat všechny zážitky. A že by o tom něco napsali, to se jim nechce.Tady se potkáváme s Víťou, my vystupujeme a on nastupuje, prý to tak do Brna bude mít lepší.Téměř hodinové čekání na další spoj přetrpíme v hospůdce. A jak to pěkně uteklo!Potkáváme tu i všechovského řidiče od Grizliho.Ve vlaku se každý věnuje něčemu důležitému či zajímavému, tenhle k nám ale nepatří.Velké auto jsme zrušili, to naše by ale bylo zase až moc malé a tak se Zdenčou Vaňous domluvil to své. No a na naši ESA je přeci spolehnutí! Je tu a odveze nás všechny na Pěčín.No a pak nám doma před půlnocí začal večírek! Jen škoda, že všichni odjeli.Všechny přihlášené lety z toho dne jsou ZDE,  jen ty z Pěčína ZDE a takhle vypadá šest nejdelších přeletů od nás na mapě.Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/