V neděli 11.10.15 bylo zataženo a větrno, prostě na létání nevhodno, tak mne Zdenča po obědě vytáhla na výlet. Prý někde četla, že Vranovská přehrada má málo vody a díky tomu se na horním konci objevují pozůstatky původně zatopených domů starého Bítova, to se stalo někdy ve třicátých letech. A jak je vidět, ten nápad mělo více lidí.

 

Vody jsem odhadoval výškově minimálně o 6 m méně, až doma zjišťuju, že má být min 331m n.m., max. 348m a nyní je 340,47m.Jsme pod hradem Bítov.

 

Je tu vidět i pěkně zachovalý sklep a někteří mluví o tom, že ještě pamatují z vody vyčuhující špici zatopeného kostela.

Nad bývalou obcí je stále funkční hřbitov.Fotky z prvního mostu.Fotky z druhého mostu.
Nahoře je vidět Rumburakov a i když mi Rumbi nebere telefon, jedeme tam.

Už jsme platili a že odcházíme, když náhodou dorazil. Prý si po včerejším večírku trochu přispal a teď se jde najíst. No jo, Simča a Karlička ho nechaly bez dozoru a takhle to dopadá. :-)A že tu právě teď kvete řepka, to je pro mne překvapení. To je tak pozdě a nebo tak brzo? Prostě jiný kraj, jiný .....Jenže hned v pondělí se udělalo krásně, úplně jasno a bezvětří, a já hned dostal nápad to využít a zaletět si to ještě nafotit i z ptačí perspektivy. Vedoucí mne pustil a tak po 13.hod mažu domů natankovat krosnu, vše sbalit a k Lidéřovicím odstartovat. Teprve teď se dělá první chmurka!

 
 

Peč a Urbaneč.Vnorovice. A termika si se mnou pěkně pohrává.Nové Dvory a Báňovice.Čím jsem výš, letí to rychleji a klidněji. Už mám i přes 60 km/h, ale zase není vidět do dálky a tak směr k Bítovu jen odhaduji.Jenže stáčí mne to jižněji a tak musím níž a zase sebou nechat pohrávat.PoliceUž je vidět hrad Bítov a obec Vysočany.
A tady jsou vidět pozůstatky starého Bítova.Ještě se letím kouknout za Rumburakem, před startem jsme se domluvili, že mne bude čekat a snímat dronem.Nevidím ani jednoho a tak raději letím dál, nad těma nasvícenejma stráněma je to hodně živé.Bítov, už ten náhradní.

Zvedám se a připravuju na přeskok, chci si ještě nafotit Cornštejn, jenže jak na potvoru je zrovna zastíněný. Takže vyčkávám a fotím okolí. Ještě vzpomínám, jak jsme tu před pár roky létali nad zamrzlou přehradou, článeček je ZDE.

 

Cornštejn

Hrad BítovLetím zpátky, nemůžu moc vysoko, abych to neměl proti větru.Kolem třetí by se Termoska strhal! Let je o to záživnější a hravější. :-)Kostníky a JiraticeJemnice


 

Ostojkovice a VnoroviceHospůdka U splavu a chatky u Moravské Dyje, o tyto fotky včetně Urbanče mám trvalého zájemce, vzpomněl jsem si na něho.
A už jsem zpátky, Peč a Lidéřovice, zase to mám zastíněné.Mraky jsou u nás, severně není ani jeden. Proč mi to ten Termoska dělá?Přistál jsem si po necelých dvou hodinkách zpět u auta, můj let je ZDE.

 

Volám Rumbimu, kde byl, a prý jsem přiletěl moc brzo, ještě se mnou nepočítal. No a chtěl ještě večer vidět článeček, o tom, že já z něj článečky tahám několik měsíců, o tom se mnou ale mluvit nechtěl, darebák jeden!

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/