Letošní dačickou doletnou jsme měli naplánovanou na sobotu 24.10.15, přihláška byla ZDE. A tak jsme se od 13. hod scházeli.

  

Po ranním letu jsem měl trochu pomotané šňůrečky, mezi tím letěl Tomáš.A už letím, díky větříku máme pěkné odpínací výšky, většinou přes 400 m nad startem, někdo i přes 600!


Dnes vidím letošní novou padáčkářku Lenku letět poprvé, dosud jsem se s ní stále míjel.

 

Za volantem se řidiči měnili, prvně Tomášova ségra Soňa, pak Boeing a Míra, vlekař Víťa vydržel celý den.
Měli jsme i soutěž o přesnost přistání, letos opět na nafouknutý balonek. Opravdu přesně se to povedlo jen jednomu, viz foto.Zato někteří se trochu přidrželi v dnešní slabé termice. Pár přihlášených letů je ZDE.
Někdo si polétal i s dráčkem, Soňa i Tomáš to prý zkoušeli poprvé a šlo jim to dobře.
Měli jsme tu i větší letecký provoz.Dokážete spočítat, kolik tu proletělo Boeingů?

 

A hele, dorazili i Rumburakovi.

Zbyněk se na nás přiletěl podívat na svém stroji. Neví, na čem by létal dřív! :-)

 

Někteří jsme si do toho alespoň sedli.
Ti šikovnější a hlavně odvážnější si vyzkoušeli i tohle kolečko.Když už se nikomu nechtělo létat, pustili jsme se do obřadu s Termoskou. Míra nás překvapil pěkným veršovaným rozloučením.
Nakonec jsem ho od Míry vydyndal a dostal povolení ke zveřejnění. Byla by škoda o to přijít - takže koukněte ZDE.A já byl překvapen, když mi Tomáš před všemi poděkoval, že jsem s nima nejel na výlet, tím jim nepokazil počasí a on si uletěl svůj rekordní let – ten má ZDE. No a jelikož ještě dost pofukovalo a nikomu se na setnění nechtělo čekat, domluvili jsme se na pozdějším pouštění lampionků a dali přednost vyhřáté hospůdce, ale o tom zase až příště.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/