Začnu opět trochu ze široka. Již delší dobu jsem plánoval zaletět se podívat na Orlickou přehradu, je tam taky málo vody a četl jsem v novinách, co je tam teď při snížené hladině všechno vidět, měli tam i spoustu fotek, další jsou na internetu, pár jich tu přikládám. Ve fotosoutěži je i Zvíkov - ZDE a k vidění jsou pěkná videa třeba ZDE a ZDE. Něco o Orlíku je i ZDE.

V pátek 30.10. jsem jel makat do Jindřichova Hradce do fabriky Pollmann. U nás bývají mlhy, jenže za Kunžakem se to láme, navíc mělo foukat správným směrem a měl bych to na Orlík i blíž. Doma jsem vše naložil do auta, připevnil krosnu, zjistil prostory, počasí a domluvil se s rodinkou, že jestli to vyjde, dovezou mi to kolem poledne do Hradce, to už bych měl mít práci hotovou a vedoucí mi to i povolil. Jenže samozřejmě, jak si to tak naplánuju, něco nevyjde. Mlhy a nízká oblačnost byly téměř po celé ČR, takže se nic nekonalo.Přitom předpovědi vypadaly nadějně, nevím proč, nevyznám se v tom, ale české předpovědi neumí nízkou oblačnost.

Zato Italové ji umí, jen jsem doufal, že to netrefí.O víkendu mělo moc foukat a to trefili všichni. A při sobotní procházce Grázlovou stezkou jsme narazili na novou rozhlednu.Je z ní vidět i rozhledna u Valtínova – viz levá fotka, a na pravé je ta nová rozhledna od Grázla.
Takové krásné kamínky jsou u stezky mezi Stoječínem a Graselovou slují.


V neděli opět funělo, my se s dcerou a hlavně vnukem Jiřím vydali na hrad Landštejn, měla tam být strašidla. A taky byla!

Samozřejmě tu dám alespoň pár leteckých fotek, aby to tady nevypadalo jak na Facebooku.


 


A ještě pohled na místní přehradu, ze které tu v okolí téměř všichni pijeme vodu, taky má hladinu níž.Nakoukli jsem i k hrázi.Předpovědi na pondělí 2.11. opět vypadaly dobře, zase byla naděje letět na Orlík, a výš by to letělo rychleji.Opět jsem si vše připravil a ráno požádal šéfa, v pátek jsem přeci to povolené volno nevyužil! A jak řekl, pokud si tu papírovou práci udělám večer, tak v 11 mohu vypadnout. Huráááá, poletím! Jenže v 10 volá, že se stala porucha na kabelech VN a tak vše padá, odpoledne to budeme opravovat. No není to smůla?Dělali jsme to až do večera a takhle to, podle satelitu, v poledne vypadalo nad ČR. Čerti by mne vzali!!!!Už jsem počasí nehlídal, vítr se stejně otočil a na Znojmo letět nechci. Ve středu 4.11.15 dělám na parcelách v Dačicích a po rozpuštění ranních mlh se udělalo krásně. Hlavou mi proběhlo, že Zdenča dnes odpoledne veze auto do Jindřichova Hradce na roční prohlídku, co kdybych jel s ní a odtud letěl domů? Strhal bych se, jen abych to stihl dodělat, vždyť od poloviny měsíce straší se sněhem - viz ZDE, tak to musím ještě využít. Před polednem se svolením vedoucího spěchám domů a vše znovu balím. Ještě kouknout na volné prostory.Ráno jsou mrazy, teď to vypadá dobře a se Zdenčou jedeme na Hradec.

 

Před J.Hradcem jsou vidět na obloze mráčky, hledám nějakou startovačku, nevypadá to nejlíp. Tak snad tady.Autem se tam nedá, i když jsou všude sucha, tady je bláto. Zdenča mne vysadí a odjíždí na servis.Po vyšlápnutí kopečka zjišťuju, že fouká mírně, ale od druhé strany, od severu. Naštěstí i tam se dalo a na fléru má každý padáčkář základní výbavu – toaletní papír. Ještě volám na letiště, abych neměl potíže, jenže telefon nikdo nebere.

 

Start se povedl a přes Otín letím na Jindřichův Hradec. Občas se mnou houpne termika.
Prodejna FORD, tam jsem se před rokem ptal na auto a moc nepochodil.

 

A tohle je prý typická jihočeská vesnice. To se hodně nepovedlo!

 

Dřívější tankodrom a pozdější cvičiště autoškol. Jak je to teď, to nevím.
A tady se dá natankovat nejenom paliva do vozidel, ale i RUM, vlastně dnes Tuzemák, a to přímo z potrubí od výrobce.
 

A fotím a fotím, i když nevím co to je. :-)


 

Vlastně něco málo vím. Tady je nové Zahradní centrum.Nový kruhový objezd s nízko letícím strojem, prostě nepředpisovým. Taky zatím nemám tu správnou výšku.Tady je Zdenča s autem na prohlídce v servisu KIA u pana Součka a vedle je pumpa s nejlevnějším palivem.Nad nově stavěným kruhovým objezdem se zvedám do správné výšky a letím nad město.


 

Letím víc na SSV, abych to pak měl přes město po větru.

 

Fotek jsem zase udělal spoustu, tady jich mám jen pár.
 Ještě nafotit Pollmann, tady jsme dělali v pátek.A letím dál na Jarošov.

I když už straší se zimou a sněhem od poloviny listopadu, tady boty nemám od sněhu, zatím jen od vápna z pole.To je už Jarošov se svojí nebezpečnou křižovatkou.

Pěkný vepřín.Tady to už letí přes 70 km/h, to by byly pěkné dálkové přelety.

StřížoviceNad inverzí bylo tepleji než dole. A když se na druhou fotku podíváte pozorněji, právě to jsem si spletl s valtínovskou rozhlednou. Až jsem se více zorientoval, stočil jsem to zpět na Kunžak. Ovšem co a kde to je, nevím. Rozhledna, vysílač, u nás a nebo až za hranicema?

Komorník u Kunžaku má také méně vody, není přítok nebo to vypustili rybáři?


Tady mne něco kleplo přes ucho a proletělo vrtulí. Honem jsem ubral plyn a chtěl jsem to stopnout, jenže motor má dobrý chod, vrtule taky a tak pomalu zvyšuju otáčky. Mám obavy, ale zdá se to v pořádku. Co to bylo? Že by suchej zip od rámu? Nevím, ale letí to dobře dál.


 

Mosty a Valtínov, za ním rozhledna.
Horní Radíkov a Markvarec.


 
 Český RudolecLidéřovice a Peč
Dačice

Po hodince a půl přistávám u nás za barákem – můj let je ZDE.Moc se mi to líbilo, jsem úplně nadšený. Zdenča akorát vyzvedává v Hradci auto, já si lítání nesu domů.Na krosně nenacházím nic poškozeného, takže mi je záhadou, co jsem za letu potkal.

 

Doma žádný čaj, zima nebyla, dávám si pivo a zbytek od oběda. No a když dorazila Zdenča, zapili jsme ten můj krásný let.Navečer zjišťuju, že mne oblačnost pomalu stíhala a navečer dorazila až k nám.

 

A tady je vidět, že při zemi bylo pod 10 stupňů, zato nahoře k patnácti.
Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/