V sobotu 7.11.15 jsem jel do Třeště na valnou hromadu svazu PG – pozvánka byla ZDE.Hned u vchodu mě přivítala hosteska a dali jsme si spolu něco na přípitek. Další mne pak zrychleným přesunem uvedla do sálu.

  


Nějaký sympatický barman mi pak udělal velké kapučínko.Přijeli i hlavní inspektor provozu PK Mgr. Jan Hájek a prezident LAA ČR Jan Brskovský.Na to, že bylo ošklivo a neletovo, se nás moc nesešlo. Z 1976 členů jen 46!Takže klasické schůzování – návrhy a schvalování komisí, přehledy o hospodaření, o penězích a dotacích, o činnosti LAA a svazu PG, o zrekonstruované rampě na Černé Hoře, jak je to se zónami na vlekání, se značkami padáčků v leteckých mapách, kolik nových piloťáků, kolik nehod a kolik narušení prostorů. Došlo na debatu jak o Brábově rozehnání třiceti větroňů na Všechově, tak hlavně o mém narušení prostoru nad letištěm v Příbrami, kdy si stěžoval jeden paragán - LAA o tom psala ZDE. Ještě stále je to v šetření, nyní si dopisuju s odborem civilního letectví na ministerstvu dopravy, až to nějak skončí, napíšu o tom. Na fotce o tom zrovna mluví ředitel správy LAA ČR Jiří Koubík. Ten to probral ze všech stran a rozumně, zato jiný mluvil o tom, že když někdo letí jako kretén ...Chuť k obědu mi to nevzalo, byl dobrý řízek se salátem a jedno pivko k tomu. To vše zdarma!
Po obědě káva a někdo se pak rovnou uložil.

 

Odpoledne pokračovalo talentovanou mládeží, létání a předpisy v cizině, odměnami, diskusí, volbami předsednictva svazu PG, sportovní komise a delegátů na Konferenci LAA.

Čekání na výsledky voleb si každý krátil po svém. A když máš Kofolu, není co řešit. No nevím, původně byla moje!


 

Já se nechal poučit od Scorpiho o předpovědi počasí, hlavně na nízkou oblačnost, jenže spíš mi v tom udělal ještě větší chaos.
Kutmen dovezl ukázat nové a hlavně malé a lehké záložky.A hned tam uzavřel i první objednávku.

 

Pak už jen oznámení výsledků voleb, přijetí usnesení a kolem čtvrté ukončení VH, více asi bude na stránkách svazu PG. Měli bychom být hodně rádi, že se tomu někdo věnuje, a více je podporovat alespoň tím, že se občas VH zúčastníme, vždyť i nejenom ty námi hojně využívané dotace na vlekání a podpora startovišť se samy nezařídí.

Do začátku "Vyhlášení ČPP" máme tak dvě hodinky času, já s Jiřím tedy vyrážíme do města.

 


Tady u zámečku volám Radkovi Talpovi, kdysi s námi taky létal, teď se už dal na UL, a ptám se ho na místní kdysi tajné bunkry.
Cestu nám poradil, je to ale zavřené. On už tam byl a prý je to pod tímhle objektem hodně rozsáhlé, pak jsem to objevil ZDE.
Vydali jsme se i do zámeckého parku.

 
 

Za zámečkem je minigolf a dnes nefunkční hodiny.Kdo chce spát na zámku, má zde možnost, mají tu ubytování. Nám tam zatím stačila pěkná a útulná hospůdka.Jen nevím, co si o nás mysleli, když jsem chtěl stůl pro dva.
Při cestě zpátky se zastavujeme na místní pouti a trochu si zařádíme.
Právě dorazili i táboráci a Vendelín říkal, že Honza J. je na tom už dobře. Ten se nám kdysi zřítil při letu na Dachstein, moc jsme to ale nezveřejňovali, článeček je ZDE. Teď by chtěli stáhnout let z jeho rozbitého mobilu, moc se mi ho nepovedlo vyfotit.Vrtule přinesla svoji ochutnávku, asi ji o ni obrali už u vstupu, na mě vyšla poslední a byla výborná!Honza Edler má prý dlouhodobě namožené klouby od toho, jak často hladil svou manželku Jitku.

 

Po šesté hodině začalo vyhlašování "Moravského trojúhelníku", výsledky jsou ZDE. Tady jsou "Tandemy" a "Standard"."Open"Janča donesla své dobrůtky jak slané, tak sladké, každému podle chuti, já si dával oboje.Tomáš a Petra Soudkovi se prý rozrostou až příští rok, vypadají spokojeně.Jak si kdo ustele, tak si i sedne.Hlavně je potřeba se dívat pod nohy, aby nedošlo k úrazu.
Vyhlašování české ligy paraglidingu - výsledky jsou ZDE. Tady je "Standard" a "Sport"."Open"Jo jo, když fotograf nachytá někoho na záletech ....A už začíná vyhlašování ČPP, pozvánka byla ZDE, videoupotávky ZDE a ZDE.Na začátku nám pustili videoprůlet nad všema startovačkama.Prvně to bylo jen nad kopcema, pak se objevil i Všechov a po chvíli i náš Pěčín.Pak začalo vyhlašování, letošní výsledky jsou ZDE. Před každou kategorií pustili zajímavou upoutávku na toho, kdo ceny předával, kresby do toho dělala Míša Krátká, dnes už LaPapula. První byl Charlie se svým rekordním přeletem nad Evropou.Moderátorem vyhlášení byl opět Daniel Čech"Rozlet" a "Tandem"Pěkná upoutávka byla s akropilotem Ondřejem Procházkou, jeho stránky a videa jsou ZDE, a končila pádem do vody, kdy tam přidali i žraloka. Snad nám organizátoři upoutávky časem zveření, zatím video bez žraloka je ZDE."Junior"Tohle byla upoutávka na prvního autora knihy o PG, více bylo ZDE.A ukázka z té doby vlastnoručně ušité sedačky, spíš by se dalo říct lehačky."Senioři"Jindra Fikar se dnes nemohl dostavit, tak se alespoň omluvil takhle. Kilařům měl čokoládové ceny předávat Boeing, byl taky na zajímavé upoutávce, jenže zatajil odjezd do Španělska a tak to za něho musela vzít Míša."Kilaři"


 

Nečekaně došlo i na mne. Letos poprvé zavedená kategorie „Prů...Let roku“ dopadla na mne. Zajímavou cenu si mám vybrat v Příbrami! A moderátor se mě zeptal, co plánuju na další rok. :-(Standa Mayer, který letos doletěl přes Alpy až do Monaka, byl další předávající, odkaz je ZDE.

 

"Ženy"
"Týmy"
Poděkování slunci

"Open"


 

Vyhlašování ČPP se opravdu povedlo a všem organizátorům patří minimálně velký dík, obdiv a pochvala.Před půl desátou začala volná zábava.


Letos nám tu hraje kapela „Znouzectnost“, kousek videa mám ZDE a více muziky si můžete pustit ZDE.
Jak mám organizátoři objednali počasí, přesně tak to i dopadlo. A v kolik se letos končilo, na to se ani neptejte!od 10.11. reportáž - Paraglidistické třeštění v Třešti – multimediální reportáž z vyhlášení ČPP 2015 je ZDE

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/