V sobotu bylo hezky, ale moc funělo, neděle propršela a dnes, v pondělí 16.11.15, bylo zase krásně, ale opět větrno. Ovšem když mi po třetí hodince zavolal Zbyněk, že jde lítat, že už nefouká, jen to dejchá, a že mi přiletí nad barák, bylo to pořádné popíchnutí. Sice se mi to moc nezdálo, ale když to řekne padáčkář, motorový padáčkář, motorový rogalista a balónář v jedné osobě, nediskutuju o tom. Se vším jsem doma seknul, honem sbalil, natankoval krosnu a vyrazil.

 

Byl to fofr, ale půl hodinky po telefonátu už startuju.
 Při zemi to letí v pohodě a je to paráda, s výškou vítr zesiluje.
Je ale krásně a teplo, Zbyňo díky, že jsi mne vytáhnul.
Lipolec

Otáčím to na Dačice naproti Zbyňkovi, tady jsou vidět Hostkovice.Nabírám rychlost, 250m nad zemí už letím přes 70km/h, to by byl pěkný dálkový přelet!Zbyněk není vidět, přes Bábu to proti větru asi neprotlačí. :-)
Otáčím to zpět, musím níž, aby to letělo. Dole je téměř vše ve stínu, na dobré focení to už není.
Trochu přízemního létání.Peč


Na Dačice slunko ještě svítí, u nás už ne. A tohle asi bude někdo od "Lesy ČR".A už jsem zase zpátky v Lidéřovicích.Ještě nabírám výšku, abych se rozloučil se sluníčkem, celý týden má zase foukat a počasí se má kazit, možná ho zase dlouho neuvidíme, dokonce příští týden už tu má být sníh. Tak uvidíme. :-(Těsně před západem slunka přistávám, i když nevím, jestli to už není povolené o ½ hodinky protáhnout. Poradíte mi někdo?
A než se Zdenča vrátila z práce, ještě jsem stačil udělat večeři a prý jí i chutnala. Dokonce i rukolu jsem byl ještě po tmě natrhat.No a večer ještě zveřejnit článeček, je to prostě fofr! Jo a Zbyňa se mi pak ještě omlouval, že přelet k nám vzdal, ale to bylo jasné.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/