V úterý 1.12. Tomáš M. do vzkazů napsal -

"Ahoj, tuto sobotu 5.12. pořádáme v Pilotbaru na letišti v Jindřichově Hradci Seminář o změnách rozdělení vzdušného prostoru ČR. Více informací je zde: http://mechy.cz/kalendar.html
".

Už dříve o změnách psali na stránkách LAA ZDE, a je tam i video, ale vyslechnout si to a případně se i zeptat, je přeci jen lepší. Pár otázek bych taky měl, jenže už jsme měli s manželkou naplánovaný odjezd a nešlo to přesunout. Popíchnul jsem ostatní, ať tam vyrazí, moc se to s nadšením nesetkalo. Požádal jsem alespoň o článeček ty, kteří se zúčastnit chtěli. Příspěvek dorazil jen jeden, jsem rád alespoň za něj a tady ho máte. Jiří, díky!

Ahoj Vlasto, posílám Ti pár fotek, co jsem fotil  mob. telefonem. Školil nás p.Kulhánek. První fotka je před školením, prezentace a čekání na příchozí. Sešlo se nás málo, asi osm.Druhá a třetí je p.Kulhánek při výkladu, probírali jsme vše potřebné pro létání s UL.

Čtvrtá je kde a jak najít informace pro předletovou přípravu, rozdělení organizací a přelet přes a okolo překážky 150m nad překážkou a 150m od ní.Pátá fotka, vysvětlování tlaků a převodní hladiny, rozdělení vzdušného prostoru třídy G a E, zastínění oblačností např. 1/8 atd. Létání nad Sněžkou a vedle ní, jak to platí pro prostor G. Přelétávání aktivovaného prostoru TSA, horní hranice je 300m a přelétávat by se měl ještě s rezervou minimálně 150m, tj.celkem 450m.Šestá je vysvětlování vzdušného prostoru E, létání kolem mraku, CTR, TMA, řízení letiště, AFIS, rádio a jak to platí na letišti, když je označeno padákem pro parašutisty. Tvůj případ tam byl zmiňován, ale nejmenovali tě, stejně všichni věděli, o koho jde.Šestá a sedmá je už jen příprava na odpolední polítání. Počasí bylo pěkné, tak se letěli podívat na Červenou Lhotu, tam už jsem nebyl, protože mám padák na TK.Jirka B.
http://www.pgv.cz/