V neděli 6.12.15 jsme byli na návštěvě pod Jeseníkama, no a byla by škoda nevyužít této nabídky, takže na desátou vyrážíme.Počasí jsem měl objednané, jenže prvně to nevypadalo moc dobře, už jsem začal mít pochybnosti, ale na poslední chvíli jsme vyjeli z mlh a byla to nádhera. Vyrazili s náma i Zdenčina matinka a neteř s dětma. A ty si to řádně užívaly!Prvně jsme trochu zabloudili, zastavili jsme u lanovky nedaleko suprové horské dráhy, jenže zrovna měli zavřeno a tak jedem dál.

 

Tohle je ta správná lanovka a než pojede, trochu si zablbneme na sněhu.Je to kousek od lanovky, podle některých je to hrozné monstrum, ovšem dnes jsme z toho byli asi všichni nadšení!

A tuhle krásnou fotku (asi montérů, co to stavěli) tu měli na jedné informační tabuli.Vychytali jsme nádherné počasí, byla inverze, takže nahoře bylo tepleji než dole, mraky byly dál a níž a ještě moc nefoukalo.


Jak to asi vypadalo na stavebních plánech? To asi taky bylo zajímavé!Dole pod náma se až po chvíli začaly dělat mráčky. Koukal jsem i po případných přistávačkách, už plánuju si sem na jaře zaletět.
Tohle byla divočina! Děti s tím neměly problém, ovšem dospělým se na to nechtělo. Ani já z toho neměl dobrý pocit, při létání se tolik nebojím! Dvakrát se stalo, že rodič pobízí dítě, ať jde dál po síťi, že ho vyfotí, a já jim nabídnul, ať jdou k němu, že je vyfotím spolu, vždycky to odmítli s tím, že by na to nevlezli.Později část jedné partičky dospělých chlapů na to vlezla a pobízela další od nich, do toho jsem zaslechl jejich rozhovor, ať jsou v klidu, že to určitě počítali i stavěli profíci, jenže další povídá, že jsou taky profíci a přitom se občas seknou. To ostatní moc nepovzbudilo!Tabulky s nápovědou, kde co hledat, jsou bezva. A na vršek došla i naše babička ve svých 85 letech, zvládnou to prý i vozíčkáři.

 

Bohužel ale tobogán dnes nebyl v provozu, dole u pokladny říkali, že jim to teď uvnitř kondenzuje a namrzá.


Takže když jsme došli dolů, zkusili jsme alespoň dolních pár metrů. Ještě že mne měli sebou, nikdo jiný si na to netroufnul! :-)Na fotce vpravo je vidět to očko se sítí, tam se dospělí báli, ale jak to asi drží celé i s cestičkou, to neřešili, tam se nebáli.A už jsme dole, počasí se pomalu kazí, mraky se přibližují a zvedají, ochlazuje se a hlavně rozfoukává. Vyšlo nám to super!

 Je poledne a jedeme dolů.
Tady je ještě vidět Mamutíkův vodní park, ten je fajn pro děti v létě – viz ZDE.Po chvíli odjíždíme a opět se noříme do mlh. Mé video z tohoto výletu je ZDE.

 

A ještě něco z internetu. Stránky s upoutávkama na spoustu letních i zimních aktivit jsou ZDE a pěkné video stavby stezky je ZDE. Tam se můžete dozvědět, že výška stavby je 55 metrů, délka stezky 700m, kapacita až 4.000 osob, 380 tun oceli, 600 m3 modřínového dřeva, odolá vichřici přes 200 km/h, 100 m dlouhý tobogán a 9 měsíců práce na stavbě. Je tam i pár fotek.
Pokud to chce někdo porovnat se stezkou v korunách stromů, která je na Šumavě u Lipna, tady mám pár fotek z 20.10.2012.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/