V pátek na Nový rok 1.1.16 mi po poledni někdo vrčí nad chalupou, ale vzal to rychlovkou a nestačil jsem ho zavčas vyfotit. Věděl jsem, že to byl Martin ze Slavětína, včera jsme se domlouvali na společném letu. Jenže ráno, když to vypadalo dobře, nemohl, a před polednem už hlavně s výškou mělo hodně foukat a to už jsem zase nechtěl já.

 

Bylo před třetí hodinou, podle předpovědí se měl vítr uklidňovat a postupně vyjasňovat, a tak beru krosnu a jedu do Lidéřovic.Že bude všechno jinak, mne přeci mělo rovnou napadnout. No nebudu předbíhat! Prostě plánuju tu provokaci Martinovi vrátit a zakroužit mu nad barákem ve Slavětíně. Normálně bych při takto zatažené obloze neletěl, na focení je to špatné, ono i na dívání, takže alespoň nasazuju optimistické brýle.I ty brzo sundávám, světla je hodně poskrovnu!
Peč
Dolní Bolíkov

SlavoniceUž z dálky mávám známým, manželé stojí před barákem a mají sebou mladýho, až blíž si uvědomuju, že to jsou popelnice! :-(

A už se blížím ke Slavětínu.S nějakou dvojicí na hlavní silnici si máváme, jeden si mne asi i fotí. Ovšem z chalupy od Martina nikdo nevychází.Vracím se zpět přes Chvaletín, tam bydlí můj kolega a taky nevychází. Že bych měl tak tichý motor a nebo na mne .... :-(


CizkrajovA další známí, kteří nevychází.Nejen že se nevyjasňuje, ale začíná se mlžit, do toho zesiluje vítr tak, že to málem z Peče do Lidéřovic nedotlačím.Ale jo, povedlo se, po ¾ hodince přistávám. A přišla mne zkontrolovat Mácova ségra.

 

Balím a jedu domů. No a tady na mejlu mám pár fotek od Martina a kousek povídání."Ahoj Vlasto, jsem rád, že jsme si alespoň zamávali. Já jsem startoval ve 12,40 h. Vydal jsem se k tobě nad Peč, protože jsem tě nikde nenašel, tak jsem to raději hned otočil a mazal na Slavětín. Jak jsem ti říkal, měl jsem obavu, aby mi nezamrzl karburátor. Nad naší vsí jsem jen párkrát zakroužil a šel na přistání. Karbec vypadal jak sněhulák. Díky, že jsi mi opětoval návštěvu, ta mávající postavička jsem byl já. Tak snad už příště poletíme společně. Ahoj Martin"A večer jsme se zajeli podívat na novoroční ohňostroj do Dačic, video je ZDE, a druhý den nám konečně trochu nachumelilo.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/