V minulém článku jsem psal, že i když to na nebi vypadalo nádherně, stejně jsme moc nenalítali. Takže když ve čtvrtek 7.7.16 zase vyhlašovali létání a já musel být v práci, byl jsem v klidu. I tak jsem měl vysílačku a když pak slyším, jak to krásně chodí a po chvíli Kája volá a ptá se, jak jsou za Moravskejma Budějovicema prostory, nedělalo mi to dobře. Nakonec dal 77,33 km, jeho let je ZDE a všechny dnešní přihlášené lety jsou ZDE. Chtěl jsem po něm článeček, ale dal mi košem. Pár fotek mi alespoň poslal František (vrátili se se Zbyňkem ze závodů na Doládě a taky mi nechtějí nic napsat) a připsal -

„Moje  přistání u Mor. Budějovic, pak setkání v hospodě v Blížkovicích s Janou, Davidem a Vlastou. A poslední vyzvednutí Karlssona na autobusáku ve Znojmě po jeho příjezdu z Hrušovan.“
Následně se krásně zkazilo počasí a na internetu jsem objevil zajímavé fotky, odkaz je ZDE, a pár fotek jsem okopíroval.

 

V neděli 10.7. jsme odváželi vnuka na tábor na Šiklův Mlýn. Foukalo mi od nás právě tím směrem, mohl bych tam s krosnou doletět, ale vůbec se mi letět nechtělo, jak přesně tipovala manželka. Při cestě zpět jsme se zastavili na náměstí ve Velkém Meziříčí a já alespoň zatoužil vidět svět z místní kostelní věže. 

Bylo to pěkné dívání a navíc taky jedna zajímavost nahoře bez. Dokonce jsme si pak i zamávali, jen jsem to nestihl vyfotit.
A další týden mi v sobotu od Zbyňka přišel e-mail, který dostal od Bertíka (Bartl Vladimír)

Ahoj vespolek, v noci ze čtvrtka na pátek jsem se vrátil z několikadenního pobytu v Anglii na leteckém veletrhu ve Fainborough. Syn mne tam vzal sebou, letěli jsme sportovním letadlem Z-143, byl to zážitek. Teď si hraji s množstvím fotek a sestříhal jsem video z kabiny a to je ZDE. V.,


P.S: Z tiskové zprávy:

Jak podpořit český letecký průmysl

O tom, že český letecký průmysl patří ke světové špičce, zejména co se týče malých a sportovních letadel, přesvědčil účastníky Aviation Week<http://aviationweek.com/> a britského leteckého veletrhu Farnborough Airshow<http://www.farnborough.com/trade/Content/Welcome-Splash> náměstek ministra Vladimír Bärtl, který včera i přes nepřízeň počasí a po sedmihodinovém letu (s mezipřistáním v Saarlouis Dürenu) dosedl na přistávací dráhu letiště ve Farnborough v letadle Zlín Z 143 LSi, české výroby. Pro let samotný i na veletrh, který představuje jednu z nejvýznamnějších událostí v tomto oboru, si náměstek Bärtl vybral zkušený doprovod, pana Jiřího Kobrleho, legendárního českého pilota, který reprezentoval české letectví v akrobacii po desítky let.


Ještě že neletěli přes italské hory, tam se počasí také zbláznilo, odkaz z internetu je ZDE a pár okopírovaných fotek tady.
A píšou tam - "Situace je neobvyklá, ale ne úplně výjimečná. K podobným situacím už v minulosti došlo." My to taky zažili, tady je jedna fotka z mého článečku z roku 2007 a celý je ZDE.Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/