Celý týden vypadal pěkně na lítání, naši byli v pondělí na Pěčíně, ve středu taky a ve čtvrtek na Rancířově. Pátek podle předpovědí vypadal taky nadějně a jelikož jsem tentokrát měl možnost se z práce utrhnout, přihlásil jsem se taky. Celý lítací bágl jsem hodil do služebního auta a vozil ho, jenže u nás bylo zase neletovo. A opět se to svedlo na mne! Vlasta pak do vzkazů napsal 

„Jelikož se přihlásil Vlasta - Kazič počasí - Novák, tak dnes to moc na lítání nevypadá, pokud to vyjde zítra pujdeme, Novák má tímto zákaz hlásit se na vlekání a může chodit bez přihlášení, třeba to počasí obalammutíme....“

A tak jsme to hned v sobotu 20.8.16 zkusili. Ráno bylo ještě zataženo, pak se to mělo vylepšovat a tak Vlasta do vzkazů napsal – „Dnes bych zkusil Rancířov, ale až tak od 13 hodin, ta oblačnost se má odsunout a rozpouštět....“ A opravdu se to před polednem rozpustilo a po poledni začaly naskakovat kumulky. 

 


Jenže byly jen západně od nás, na Rancířově ani jeden. I tak jsme šli do toho. Já vyhrál výběrové řízení na chrousta.Podle políček je poznat, kde už začíná Rakousko.Hluboká 

Rancířov

Nepotkal jsem jediný stoupáček a po chvíli byl zpět. Přijel se na nás podívat i Míra.Po mně šla Lenka a za chvíli byla taky zpátky.Nikam se nespěchalo a ostatní čekali na mráčky, až k nám dorazí. Na mašině se na nás přijel podívat i Pavel a taky bez lítání.První mráček zkusil využít Jirka Volfschütz a zadařilo se mu.Další Tomáš Soudek a taky dobrý.Pak šel Vlasta Šilhan a po něm Pavel Janík.
Po chvíli se Vlasta vrací a já dávám další pokus.Tentokrát se mi daří víc, nedaleko se zvedá i Tomáš, který se vrátil a zkouší trojúhelník.RancířovLenka měla jít hned po mně, ale můj stoupák jí asi fouká do zad a tak vyčkává na začátku dráhy.Většinou tu máme jen modrou díru, jen občas se udělá malá chmurka a tu je třeba využít. Zato v dáli se kumuly můžou poprat.

 


Dešná

Nové SadyPísečnéNajednou se tu objevili čtyři dravci, čekal jsem, že mi to ukáží, ale rozprchli se každý jinam.

 

Vydal jsem se tedy na západ, tam to vypadalo nadějněji.Než jsem dolítnul k tomuhle mráčku, už se mi rozpadal.Slavětín a na tomhle poli jsem loni našel startér do krosny, více o tom bylo ZDE.ChvaletínU Slavonic to už vypadalo na přistání.Pak jsem potkal pěkný stoupáček a ostře ho točil. Jenže najednou nic, ještě letím zpět, jestli jsem z něho nevypadnul, ale už nikde nic. Že by to byla jen malá bublina? Pak jsem se zachytával chvíli tady, chvíli tam, ale bylo to už jen slabé.
Počasí se nám postupně kazilo, nasouvala se vysoká. Zato severně to vypadalo líp, že by to dnes na Pěčíně ........VlastkovecKam letět dál? Nese mne to nad ty lesy, asi na Matějovec za Mírou, ale nerad bych tam někde vyhnil do lesa.
Takže se raději držím údolí. Co ti oráči, nepomůžou mi s termikou? :-)Nová VesNěco tu bylo, ale zase mne to nese nad lesy.

Nakonec to vzdávám a po více jak hodince přistávám před Českým Rudolcem, můj let je ZDE.
Otevřu přeletové pivíčko a s Vlastou se domlouvám, že vezme naše auto a skoro všichni pojedou za mnou s tím, že si v Rudolci dáme něco k jídlu. Že jsem si přistál u uzavřené silnice, kde nic nejezdí, jsem si uvědomil až po chvíli.No nic, oni to objedou a já to musím dojít. Naštěstí to není až tak daleko.Prvně mne přivítala cedule, pak psi a následně cinkání pivních flašek, když je vytahovali ze studny. A ani nenabídli!
Jestli tahle holka čekala na mne, tak dnes se nedočkala! :-)Už přijíždějí první hladovci. Posílám je dál, v zájezdním hostinci nedělají tak velké řízky.
Zato tady jsou tím vyhlášení (fotku hospody jsem neudělal). Jen Lenka si raději dala zeleninový salát, jenže takhle moc nepřibere.
Později dorazil i Pavel s manželkou. Jak jsme všichi polítali na Rancířově se můžete podívat ZDE a v celé ČR ZDE.A jen tak pro příště, když už někdo doletí až k rozhledně u Valtínova a přistane tam, může se sám napojit v Novém Světě u nového stánku. Já tam byl na začátku srpna s vnukem a nyní o něm píšou ZDE.Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/