V sobotu ráno 10.9.16 jsem si jel vyzvednout služební auto, které jsem včera díky létání nechal kolegům, jak už jsem psal v prvním díle. V Dačicích jsem alespoň omrknul dráhu pro „DAČICE DOWNTOWN 10.9.16“.

 


A tuhle mi později poslal Rumbi, možná se závodů zúčastnil.Abych to nezdržoval, tak dneska se sice létalo, ale já jsem včera po krásném přeletu manželce slíbil, že s ní druhý den pojedu na výlet. Chtěla se podívat na „Hrad Helfenburk“ a tak jsme dopoledne vyrazili. Ještě na Pěčín vzkazuju, že pokud někdo poletí ve směru na Šumavu, že bychom je mohli svézt zpět.Až na té krásné zřícenině jsem si vzpomněl, že mám v autě dole pod kopcem vysílačku, kterou jsem specielně pro tento účel bral. Takže nelením, rychle seběhnu celý kopec až dolů na parkoviště a zase nahoru na hrad, jen abych měl s padáčkáři alespoň chvíli kontakt. A pak hurá na věž!Kolem jedné zkoušíme volat, ale nikdo se nám nehlásí. :-(Koupili jsme si tam alespoň jeden letecký pohled.Ve dvě jsme ve Vodňanech a stále jsme zkoušeli volat, jenže zbytečně. Až druhý den mi Vlasta řekl, že nás nad Pěčínem slyšel, dokonce i odpovídal, ale jak jsem pak zjistil, vysílačka mi zase fungovala pouze jednostranně.Mráčky nebyly nic moc a tak jsem se utěšoval, že to dnes asi moc nelítá. Jen do té doby, než mi zavolal Vaňous a že jich letělo více a popřistávali po okolí Tábora. Ještě že nejsem žádný závislák, jinak by mne z toho ......Tak alespoň něco z dnešního létání. Rumbi mi poslal fotky a připsal - „ahoj posílám pár fotek ze soboty...nektere mozná stoji za zminku (soudkovi prasklé displeje, vaňousova návštěva lesa) Rumburak“. Nic více mi napsat nechtěl, takže jen podle fotek soudím, že dnes nelítal a jen vyvezl rodinku na Pěčín (taky žádnej závislák).

 
 

A tyhle asi pořídil ze svého drona.Jak dnes polítali je vidět ZDE. A doufáme, že to bylo poslední vlekání na místní rozbité silnici, podle zvěstí ji od pondělka mají opravovat s ukončením do dvou týdnů.

Vlasta a Rumbi
http://www.pgv.cz/