Je neděle 11.9.16 a razíme na Rancířov. Většinou jsme tu jednou za rok, letos už počtvrté! Ráno jsem si konečně přendal speed.

 

Jak jsem psal v minulém článku, opět mi jednostranně nefungovala vysílačka a Jiří mi ji dnes opět oživil.Zase nikdo nikam nespěchá a všichni čekají na prvního chrousta. Lenka to jde zkusit.

 


Vaňous se pochlubil modřinou, kterou si údajně udělal včera odpínákem. Romane, dávej pozor, ať se ti nikdo nesměje!Pak startovali Vaňous, Jiří a Rosťa. Já to plánoval až v jednu, ale kdo prý včera odstartoval až po jedné, už se nechytal.pátek mi s větrem pomohl Boeing, dnes jsem mu pomohl já.I když je nahlášený sraz v 11.30, někdo si prvně dá obídek a dorazí teprve kolem jedné. A později vyčítá, že jsem mu uletěl!Dnes bylo zase vedro a Vlasta Š. říkal, že to bude chodit jen do 1.800 m n.m. a pod mrakama bude min.12 stupňů.Tam se stejně nedostanu a když, tak jen na chvíli, takže letím nalehko, v tričku a kraťasech.
Dostávám se max. do 1.500 m, výš mi to nejde, a tam žádná zima ani není, prostě paráda.Dnes máme jen bezoblačnou termiku, takže je to náročnější. A je zajímavé, že při stoupání 2 m/s metry přibývají pomalu, zato při klesám 2 m/s ubývají mnohem rychleji.ŽupanoviceTohle je nějaký vysílač pro dopravní letadla. A ve šňůrách mám dnes spoustu pavučin, na fotce je to vidět míň.LovčovicePáloviceJemniceLouka
 


BudíškoviceSice to podle předpovědí prvně vypadalo na trojúhelníky, jenže po větru mi to letí přes 50 km/h, takže volím jen volný přelet. V tom případě to musím stáčet více k západu, abych se vyhnul MTMA Náměšť.Tak co, pomůže mi tahle nasluněná stráň a lesík na Bábě? Ale jo, Bába mi dala a já se pěkně vyzvedal!Červený HrádekVe vysílačce slyším, že to Boeing i Vlasta utavili u Třebětic a Lenka slibuje, že pokud u nich vyhnije, zajistí odvoz. A tyhle fotky z přistání mi Vlasta později poslal.

Nová Říše.

BohuslaviceVápoviceStará ŘíšeMarkvarticeUž to se mnou vypadalo špatně, hledám a hledám, naštěstí pak stoupáček nacházím a netrvalo dlouho, začal se nade mnou dělat dnešní první mráček.Tady je vidět, odkud jsem se vyzvedal, Markvartice už vypadají mnohem menší.

 

Dlouhá BrtniceLovecký zámeček Aleje. Vzpomínám, že František o tom měl někde pěkný článeček, ale nevím, kde je teď.V dálce je vidět Jihlava, musím to zase stáčet více na východ, abych se vyhnul prostoru jejich letiště.Tady to už chodí krásně, výšku mám přes 2 tis. a kumulky jsou všude.Jenže se tu už i pěkně ochladilo. Navíc nemám kapsu na foťák a tak ho dávám mezi nohy. To není moc příjemné! :-)

 

Později jsem k mému letu připsal – „Kdo ještě takhle nalehko neletěl, tak neví, co je to vnímat let všemi smysly.“

Luka nad Jihlavou. Tak co, vidí mě JaHováci? Asi ne, ti budou taky někde lítat!Dál už to slábne, přeci jen je už pokročilá doba. Ovšem ve vysílačce slyším Vaňouse, že to do Rancířova doletí. Šikula!Tady bylo znát, že to někde v okolí je, chvíli hledám a nakonec nacházím.Přelítávám dálnici.ArnolecTak co, pěkný zalesněný a nasvícený hřebínek, před ním políčka, tam to musí bejt!Asi nebylo. Ještě to zkouším z boku a taky nic. A přistát někde v polích nechci, takže to otáčím zpět k silnici.Vyhlídl jsem si pěknou loučku, jenže vítr šel z boku a tak musím na strniště.Po více jak třech hodinkách přistávám, můj let je ZDE.

Kukuřice s pivem je opravdu výborná, blíží se pátá a já dnes jen snídal.A na to jablíčko jako zákusek. Tady je vidět hřebínek, který mi nedal!Dědula s traktorem takhle zastavil, chcípl to a dal se do debaty. Až z jedné strany stála motorka a z druhé auto, teprve odjel.Pěkně jsem to vychytal, za dvacet minut mi jel autobus do Jihlavy.Autobusem jela i mládež na ubytovny do škol a překvapilo mne, že spolu vůbec nemluvili, ani holky, které seděly vedle sebe. Téměř všichni měli v uších sluchátka a v ruce přehrávače nebo mobily. Kam ten svět spěje?A tam mne už čekala manželka i se svačinou. Paráda!
Už je září a tři dny po sobě se dělají slušné přelety. Sice ještě oficielně není podzim, ale už se nám to blíží. Nejsem žádný velký pamětník, ale takovéto krásné létání v září několik dní po sobě nepamatuju. Navíc to vyšlo na prodloužený víkend, to je prostě paráda. A Vaňous dnes dal pěknou FAIku, jeho let je ZDE. Dnešní přihlášené přelety v ČPP jsou ZDE a jen ty z Rancířova ZDE.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/