V úterý 13.9. do vzkazů Míra napsal – „Jaký je rozdíl mezi údolkou a jezerkou nad Lago di Garda?“ a následně – „Nejprve zodpovězte tuto, na první pohled zcela triviální, otázku: Může být El prezidente větší vůl nežli je? Odpovědi na obě výše uvedené řečnické otázky se dozvíte na grilovačce u teepee v Matějovci a to, předběžně, asi v pátek navečer, ještě nežli dorazí podzim. A kdo si uloví sivena, ten si ho taky zbaští.“ A tak jsme v pátek 16.9.16 vyrazili. Mě vyzvedl a do Matějovce odvezl Rosťa.

 Michal a FrantaL tam vyrazil dříve a Siveny americké z Mírova rybníčku už lovili.Rosťa si dovezl menší dalekohled, prý se budeme dívat na dnešní polostínové zatmění Měsíce. Nebylo ho potřeba, úplné zatmění mrakama jsme viděli i bez něho.Zajímavé bylo, že od té doby, co jsem dorazil, nechytili ani jednu rybičku. Že by to bylo zase mnou?
Ale chycených jich už měli jedenadvacet!

 

Boeing dal koupel a aby nešel až na dno, dal rovnou placáka. To byla rána!Lenka mne táhla do lesa, byli jsme sami a docela jsem už dostával strach, co se mnou zamýšlí.Ale dovedla mne k podobizně Barucha (ochránce dětí před utonutím), který je jmenovcem stejnojmenného rybníka a Mírovi ho zde tvoří akademický sochař Vladimír Krnínský.Sraz u slibovaného teepee nebyl, protože teepee zrušili a raději tu bagrují základy pro budoucí domeček.

Boeing měl právě dnes 40. narozeniny a i když jsme je slavili už v červnu, někteří jsme mu popřáli i dnes.Michal se jako odborník postaral o zavraždění a vykuchání všech ryb.

 Rybička byla výborná, chleba jsem brzo odložil, jen zbytečně narušoval tu chuť.


A zítra bude mít narozeniny Honza, kdo to věděl, taky mu popřál.JaHováci, aby si nemuseli večeři odchytit, si raději dovezli kupované pstruhy. A Jana přidala i výborný zákusek.

 


Zbyněk nás svezl svým elektromobilem a vysvětloval co, kdy, kde a jak.
Taky jsme viděli motor a kde a jak se tahle mašinka tankuje.
Po osmé začala Mírova  slibovaná přednáška o jeho létání nad Lago di Garda a vysvětlení, co je jezerka a hlavně co dokáže.Kdo to neslyšel, přišel o hodně. Jen tak pro zajímavost, Míra skončil ve vodě!Před desátou mne Michal odváží domů za Zdenčou, která se díky nemoci nemohla zúčastnit. A dovezli jsme ji od Míry rybičku.Ptal jsem se i na pokračování a na konec večírku, ale nikdo mi už nic neprozradil. Rosťovi a Michalovi děkuji za odvoz, Mírovi, Michalovi a Frantovi děkujeme za výbornou večeři, Mírovi za pěknou přednášku a hlavně Mírovi a Boeingovi za zorganizování příjemného večerního posezení.

Pěkné to bylo!

Přidávám ještě jednu pondělní fotku nedokončené silnice mezi Malým Pěčínem a Hříšicí. To se to bude vlekat!


Vlasta
http://www.pgv.cz/