Ve čtvrtek 22.9.16 jsem se díky pracovnímu nasazení nemohl zúčastnit létání na Pěčíně a přitom jim to tam tak pěkně lítalo, jak už bylo od Víti psáno v minulém článečku. Takhle jsem vyfotil mraky v jedenáct hodin a druhé před třetí. Prostě nádhera!Když jsem se dostal domů, vytáhnul jsem alespoň vrtulku a vyrazil. Na prvním startovišti mi fouká východ, jedu tedy na druhý, a tady se směr větru mění na sever až západ. Zatracenej variábl!Před startem zkouším vysílačku a ozve se mi z přeletu Víťa s tím, že je to dnes živé. Trochu mne tím vystrašil.A měl pravdu, bylo to hodně živé! Dokonce jsem ve vzduchu potkával listí od kukuřice.
Mám za úkol nafotit zámeček v Písečném, takže letím na jih. Pěkně to se mnou cvičí, rychle se střídá třímetr nahoru a třímetr dolů, dokonce mi klaplo ouško, což se normálně s motorem nestává. Prosím Termosku, jestli by toho už nemohl nechat, přeci jen už je září a po čtvrté hodině.
Slavonice jsou stále pod mrakem, tam nic nenafotím, takže to stáčím na Písečné.

 

MutišovChvaletínSlavětín. Začíná se mi zatahovat.

 

Jsem u zámečku, jenže těsně přede mnou se zatahuje i tady.

 

Než k němu doletím, je ve stínu, měl jsem tu být o 5 minut dříve. Takže poletuju po okolí a vyčkávám. Termoska to uklidnění letu asi pochopil jinak, než jsem to myslel já! :-(
Čekám skoro čtvrt hodiny a nic, takže to vzdávám. Udělám pár fotek, sice to se mnou necvičí, ale není to ono.

Tady se už zdálo, že to vyjde, jenže se zase rychle setmělo. A jak by to mělo v budoucnu vypadat, je vidět na tomto videu ZDE.Otáčím to na Dačice.V Novém Hobzí fotím nějakou chaloupku, kterou slíbil můj kolega svému známému.

A tady se snažím ve Starém Hobzí nafotit už dodělanou chaloupku tomu mému kolegovi. Ovšem není to nic jednoduchého, všude sloupy s elektrikou, trafostanice, stromy a nedaleko stožár vysílače.

 
Vnorovice

V Dačicích ještě obhlídnout a nafotit, jak rostou domečky na nových parcelách.A tuhle chalupu zase slíbil svému známému nafotit Miloš. Jen mi neřekl, jestli  ze země a nebo za letu.Samozřejmě jsem musel zkontrolovat i Miloše. Zatím to nevypadá, že u něho v baráku budeme slavit letošní doletnou!
Po hodince a čtvrt se vracím a přistávám zpět u auta, můj let je ZDE.A pokud jste si náhodou nevšimli, tak jsem odletěl v létě a vrátil se až na podzim!U baráku si to ještě chtěly vyzkoušet sousedovic vnoučata Matěj a Adam.Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/