Už dlouho u nás nebylo vhodné počasí na létání a hlavně né o víkendech. Pak kolegové vyprovokovali výlet na jih, ke Kobale, jenže s odjezdem už ve středu 20.9.17 a to mne z práce nepustili. Mohl jsem až druhý den a  tak jsem někoho sháněl, jestli by se mnou nevyrazil ve čtvrtek večer a rovnou k Marmošce. Tam je krásně a zase bych si tam  rád polítal. I počasí se mi tam zdálo vhodnější, na Kobale to na víkend vypadalo špatně. Sice Boeing ve vzkazech psal, že předpověď na Dolomiti je slabá a tak tam nepojedou, ale lítali si tam pěkně s velkejma dostupama ve čtvrtek, v pátek i v sobotu, zato já nikoho nesehnal a zůstal doma.
Ale čekal jsem od té naší partičky alespoň malý článeček a pár fotek od Kobaly a ze soboty od Lijaku, ale zatím jsem se nedočkal. Polepšíte se někdo? Občas alespoň Kozleek něco napsal, ale nutit nikoho nemůžu.Slávek si tam taky zalítal a tohle pak napsal – „Chceš dobrodružství? Vymkni si kotník – jdi létat, protože při létání je přeci noha v klidu - přistaň na vrcholu Marmolady - zjisti, že tam je naprosté bezvětří a po kolena sněhu...“

 
 

Máme pěknýho koníčka a tohle je na koníčky. To by bylo výletní vozidlo! :-)Ještě takovou drobnost – díky své blbosti jsem si v krosně zničil novou Lipol baterii a když jsem ji zkoušel oživit, doma mi bouchla a chytla plamenem, na což mne někteří i upozorňovali. Prvně jsem manželku, i přes její protesty, rychle poslal pro foťák, takže tady mám důkaz, až pak jsem ji uhasil.Máme tu podzim a pár dní pěkné počasí, jenže u nás stále moc foukalo.Takže jsem na brzké sobotní ráno naplánoval dálkový přelet s krosnama (už mám novou baterii) s tím, že v sedm odstartujeme, to ještě nefoukalo, a poletíme po větru až třeba do Plzně, protože s výškou rychle narůstal vítr, podle grafu do pěkných 10m/s. Obeslal jsem osm motorářů, jestli nepoletí se mnou, ovšem od úplně všech jsem normálně dostal košem!Někteří zmiňovali vítr, ale ten zesiloval až po deváté, tady je vidět, že i v 8 hod. u nás foukalo 2,1 m/s, max. 4,2.No a dál se měl vítr zklidňovat, takže na přistání v pohodě.A takhle to vypadalo v 10.30Normálně bych letěl sám, ale Zdenča mi marodila a tak jsem byl bez patřičného pozemního personálu. S motorovou krosnou se opravdu blbě stopuje, takže jsem zůstal doma. Večer jsme šli slavit ke známým a kamarád Mirek mi řekl, že jeho manželka se teď vrací od Plzně a že mne klidně mohla svézt zpět. No není to na mrtvici?

Takže i když neděle nevypadala zrovna nejlíp, odpoledne jsem to šel zkusit. Chvíli jsem vyčkával a pak to vzdal, byly na mne moc velké nárazy větru.Po hodince jsem vyrazil znovu a foukalo snad ještě víc. Už jsem měsíc nelétal a další týden vypadá opět špatně, takže jedu na západ za lepším počasím. I u Valtínova fouká moc.Za Kunžakem je to dobrý, ale ještě najít vhodné místo na odstartování. U Otína byl vidět pěkný zatravněný kopeček.Tudy ne. A tady taky ne!Tady by to bylo dobrý, ale jsou tu nedaleko koně a ty bych nerad plašil, ani majitelům by se to asi nelíbilo.Už je pokročilá doba, tak alespoň tady.Vítr mírný, zato se mi nasouvají mraky. Před pátou startuju.Hrutkov

Nedaleká skládka odpadůPůvodně jsem chtěl letět na zámeček v Červené Lhotě, jenže na Hradec je zataženo, kdežto na východ je jasno.Otín

Vzpomněl jsem si na sousedčinu pochvalu ve vzkazech ze 17.9. a vydal se nafotit i tu obec, kde má dceru.HospřízBlažejov, ale nevím, kde přesně bydlí.

Letím dál na sever


BednárecHostějeves


Nová Včelnice 


Otáčím to zpět. Konečně alespoň nějaký stromek tady hlásí podzim, u nás jich je víc.

Jarošov nad Nežárkou
Jsem zpět u Otína a i když je Jindřichův Hradec stále ve stínu, letím si nafotit město.

A letím zpět na přistání. Jen co jsem vypnul motor, sluníčko alespoň na chvilku vykouklo mezi mraky.Po necelé hoďce a půl přistávám zpět u auta.

 


GPS v autě mi ukázala kratší cestu domů přes Hrutkov, takže jedu tam.A takhle mne tu přivítali. Jiná možnost nebyla a tak se musím vrátit a vzít to zase přes Otín.
Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/