Po delší době mi předpovědi na středu 15.11.17 slibovaly slušné motorové polétání i s focením.Dokonce jsem v práci dostal povolení už před polednem na létání vyrazit. Ráno bylo jasno a i slušný mrazík.
Jenže pak se začalo zatahovat a manželka mi hlásila, že to na lítání nebude, že se to kazí všude. Z toho jsem nabyl dojmu, že se zatahuje po celé republice a tak jsem zůstal v práci. Ovšem až později jsem zjistil, že to bylo jinak, nejspíš mne nechtěla pustit do vzduchu. Asi se budu muset obracet na někoho jiného a nebo si pořídit internet do kapsy.Pak se vyjasnilo a tak jsem honem vyrazil. Zdenča byla s naším autem v J.Hradci a tak jsem musel využít služebák.Bylo před půl třetí a tak jsem natankoval jen 5 litrů. Foukalo jen tak trochu od SV až V, i tak jsem to dal napoprvé. Tohle je má startovačka, ale krásné fotky své dnešní zasněžené startovačky ze Smrku má Jarda ZDE.Vyrážím na J.Hradec překvapit manželku a dát jí vědět, že mi měla alespoň zavolat, když se udělalo pěkně.Český Rudolec

Hned po startu jsem kouknul na padáček a zdálo se mi to v pořádku, jen kousek trávy tam byl chycený. Až teď jsem si všiml, že je to horší, že dvě krajní béčka se drží u prostřední áčkové. Nedosáhl jsem tam a chvíli mi zabralo, než se mi podařily uvolnit, do té doby jsem nebyl moc v klidu.Letím na Matějovec zkontrolovat Míru. Před vsí mají přechod pro srnky, podle stop asi není moc využívaný.
Míra asi není doma, ovšem ani na stavbě. Ale mají tam brzo stín, jinak celá obec je ještě nasvícená.

 


Letím dál na Nový Svět.Pak na Valtínov, abych se vyhnul velkým lesům.Tady je žulový balvan zvaný Ďáblova prdel, více ZDE. Když jsme tam byli s vnukem, říkali jsme Čertův zadeček.Zvůle a vzadu je vidět nízká oblačnost.Takže nabírám výšku a letím nad mraky, už jsem tam dlouho nebyl a tak se na to těším.Na Hradec už nepoletím, je tam zataženo a i když pod mraky by to asi šlo, tohle se mi líbí víc. Vzadu kouří Temelín.
Jak je to s předpisama? Jsem výš jak 300m nad mraky, dohlednost je víc jak 5km a 4/8 oblačnosti je vlastně půlka. A jelikož na půlce je jasno a na druhé zataženo, tak to snad odpovídá. :-)
Nad inverzí jsou vidět asi Novohradské Hory.Kunžak bývá často jako předěl počasí, u nás ošklivo a dál krásně. Naštěstí dnes je to obráceně!
Stále létám na hraně oblačnosti a fotím a fotím. Mám i video, možná s ním časem něco udělám.KomorníkStrmilov
Inverzní mlhavo už začíná být i na východ, takže na focení musím níž a díky palivu se pomalu musím vracet.
KunžakMezi Mosty a Valtínovem se dá letět nízko kolem hlavní silnice, to musím také využít.


MarkvarecPřes zrcátko se zkouším podívat na nádrž, jak jsem na tom s palivem, ale nic tam nevidím a tak se trochu lekám. Ovšem podle předpokladů by tam ještě mělo být, možná už jen nevidím, takže po chvilce váhání a i s troškou obav to ještě protahuju na Dačice.
A támhle kouří Dukovany.DačiceOtáčím to přes Peč zpět na přistávačku. Na vlastní oči to bylo nádherné, foťák to ovšem tak nedokáže.
Motor stále běží, chvíli váhám, jestli se nebudu ještě vozit po okolí, ale to mne už moc neláká.Takže po více jak hoďce a půl přistávám zpět u auta, můj let je ZDE.Pranostika na dnešní den říká – „ Někdy ještě svatý Leopold babímu létu vzdává hold“ a to se tentokrát i potvrdilo.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/