Předpovědi počasí na pátek 26.1.18 nevypadaly úplně nejlíp, ale mělo málo foukat a už jsem dlouho nelétal.Když se mi naskytla příležitost zmizet o něco dřív z práce, využil jsem to. Sice u nás byly mlhy až na zem, ale podle satelitu to už u Jindřichova Hradce vypadalo líp a možná se to i zlepší, takže nakládám a vyrážím.Po cestě míjím Františka L. a ten mi volá, že jede od Budějovic a pěkně bylo jen tam, jinak po cestě nepotkal počasí na létání. Pak mne míjí i kolega z práce a prý jestli jsem se nezbláznil, že jede od Kunžaku a je to spíš na mlhovky.

 

Ani omrzlé stromy mne však neodradily a byl jsem rozhodnut jet tak dlouho, dokud se nevyjasní.Odvážnému štěstí přeje a už za Kunžakem se to zlepšuje. Honem přemýšlím, kde by tu byl vhodný terén na východní start, většinou se to tu svažuje na druhou stranu, do nížiny k Hradci. Pak si vzpomenu, že u Člunku jsme jednou startovali se Zbyňkem a Františkem při pokusu o dálkový přelet. Jedu tam a vypadá to nadějně.Foukalo svěže od východu, než jsem se připravil, šlo to mírně z jihu. Už jsem to neměnil a i tak jsem to nakonec dal.Ovšem letí se mnou i nějaká větev a nejde vyklepat, tak to se mnou musí vydržet.Člunek
Pak letím na východ a nabírám výšku nad nízkou oblačnost.
LomyJak jsem nastoupal přes 200m, bylo díky inverzi znát citelné oteplení a úplně klidné létání. Prostě paráda!

 

Na severu, východě a jihu je nízká oblačnost, na západ jen inverzní opárek.Létám po okraji oblačnosti a fotím a fotím, takže fotek tu mám až až. A to je jen zlomek, né že mi to zase někdo bude počítat, kolik jich zvládnu za minutu, jak se už stalo! A to si lehce zběhlí s PC dokáží zjistit.

 
Když jsem se tu už dost pokochal, vyrážím po jižním okraji oblačnosti na západ.
Kačležský rybník. Dnes asi není tak dobře zamrzlý, aby se nad ním dalo létat jako kdysi nad Vranovskou, to je ZDE.Koukám po případných dalších vhodných východních startovačkách. Že by nad rybníkem? Nebo u vedení VVN?KačlehyVzpomněl jsem si, že někde psali o nově budovaném bludišti, někde u Pěny, ale které? Je jich tu víc.Nad inverzí jsou vidět Novohradské hory, kousek vpravo kouř z Temelína a za mnou z Dukovan.Horní Pěna

 

Hledám bludiště a fotím vše, kdybych to náhodou přehlédl, ať se pak podívám doma na PC.Že by to připravovali tady? Ale né, tady to je! Taky to vidíte?Takže je to u Dolní Pěny. Sice nerad, ale na lepší focení musím níž.

 

Opět na mne dýchl chlad, takže honem vše nafotit. Vidí někdo tu krásnou kioskovou trafostanici? Tu jsme tam dělali my i s VN přípojkou, to tu s parcelama teprve začínali. Jo jo, už něco pamatuju!
Takže už tu mám bludiště a až doma jsem našel jejich stránky a nazývají to trochu jinak – koukni ZDE.Opět to fotím ze všech stran a výšek, nakonec to mám 40x! Jednu pak posílám i na uvedený e-mail a zpět dostávám poděkování. Z toho roští se asi pak dá nějak vylézt, ale co tihle v ledu? To bylo na FB.Otáčím a letím zpět, nevím jak to bude s protivětrem a jak s palivem, nerad bych šel pěšky. V dáli Jindřichův Hradec.
Skládka odpadů a Otín, není to tak dlouho, co jsem tu také létal.

S protivětrem to nebylo tak hrozné a hurá zase nahoru do tepla.
Hospříz
Krvavý rybník
A jsem zpět u Člunku. Dnes jsem netankoval, byl to ještě zbytek z Náměště, ale i tak tam ještě něco je.Takže letím zase dál na východ a výš, dokud mi to nechcípne. Čím je slunko níž k obzoru, tím lepší jsou barvy. 


Hlavně si musím hlídat Člunek, už se mi to tam taky nasouvá.
Opět Lomy, Kunžak je stále pod dekou.


 
 
 

Vysoká mizí a nebe je krásně modré.Taky nesmím zapomenout vyfotit sebe. Snad mi ten šikmý horizont fotografové odpustí.Jo a všechno jsem si i filmoval, jenže za dva dny jsem zjistil, že je něco s kartou, nenačtou ji. Poradí mi někdo?I když motor stále běžel, už jsem to vzdal a sám ho stopnul.V tichosti se pomalu nořím zpět do chladné vrstvy a dělám poslední fotky.

 

Paráda! Nádhera! Jsem úplně nadšený a spokojený, ani jsem nedoufal, že mi to tak pěkně vyjde. Můj let je ZDE.To je ta větvička, co se mnou celou dobu letěla. Má taky takové krásné zážitky? A stále tu fouká jih!Po sbalení vyrážím domů a ještě dělám pár fotek, jak to vypadá pod oblačností. No nebylo to nahoře lepší?
Na zítřek hlásí krásné počasí, takže ani nic nevybaluju a už se těším na sobotní létání!

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/