Jak už jsem psal v minulém článku, na dnešek vypadaly předpovědi úplně suprově, takže jsem si po včerejším létání nechal všechny věci v autě, abych se s tím nezdržoval. Jen jsem si domů vzal pultík s elektronikou a padáček na rozbalení a sušení.

Jenže skutečnost byla úplně jiná, téměř všude bylo zataženo.Ovšem když už mám téměř všechno naložené a navíc bych rád vyzkoušel vánoční dáreček, nedá se nic dělat a musím do toho jít! Nakládám pultík s přístroji a padáček.Jsou asi tři stupně nad nulou, takže na start v Lidéřovicích projíždím mokrým sněhem a mám to tak tak.A tady už je vidět ten můj vánoční dárek. Nastudoval jsem videa, co a jak se má udělat a nastavit. Vše jsem si připravil, oblékl se a nahřál motor. Na poslední chvíli jdu spustit kamerku, jenže ta hlásí, že nemá kartu! No jo, ta zůstala doma, včera jsem chtěl stahovat videa. Co teď? Jednu kartu máme i v kamerce v autě, jenže ta je plná a přemazává se. Takže nakonec ji formátuju ve foťáku a pak dávám do kamerky. Opět nahřát motor, pustit kamerku, nasadit krosnu a startuju.Vypadá to dobře, kamerka letí za mnou. Původně jsem měl strach, jestli mi nemůže vlítnout do vrtule, vždy jsem viděl jen videa u bezmotorového létání, třeba ZDE a úsměvné ZDE. Pak mi kluci poslali i videa s motorem, např. ZDE.
PečDolní BolíkovTak kam vyrazit? Na Písečnou je dost zataženo, ve směru na Vlastkovec to vypadá líp, takže letím tam.Vlastkovec

Za vsí jsou krásně namrzlý stromky, musím si je taky nafotit. :-)


 


Kostel Božího Těla a sv. Ducha u SlavonicSlavonice


 


Takže přes Cizkrajov a Urbaneč se vracím domů, přeci jen bez sluníčka mne to tak nebaví.Mutišov a kontrola zavěšení kamerky.V tom si vzpomenu, jestli náhodou nepojede nějaký vlak. V pultíku mám odjezdy a vidím, že za chvilku mi to vyjíždí ze Slavonic. Takže to otáčím zpět. Fotím Mutišov i z druhé strany.Už mi to jede! Opět to otáčím a dávám si s ním závody, kdo bude v Dačicích dřív. Hned je to záživnější!Cizkrajov

 
Vlak je stále přede mnou. To se mu to machruje, mám to proti větru a on nikde nestaví. Dnes jsou i vlakové zastávky na znamení, jinak to projíždí! Dokonce nestaví ani na hlavním nádraží v Peči. Že by dnes byl nasazen jako rychlík?Do Urbanče jede pomaleji velkým obloukem přes les, takže ho konečně doháním.Ani tady nestaví, na focení mám jen kousek, než mi zase zmizí v lese.Já to beru rovnou do Dačic, on velkýma obloukama.Kontrola Miloše na stavbě. Taky mohl kousek popojít na sníh, aby byl líp vidět, ale je tam.Kostel sv. Antonína Paduánského a Klášter bosých karmelitek DačiceVlak teprve přijíždí, prostě jsem byl lepší a výhra je má! Budu to muset večer se Zdenčou oslavit. :-)


A těch zahrádek, co tu mají nedaleko hlavního náměstí. Na druhé fotce je zahradnictví, kde taky dělá Lenka V..Zámek Dačice
Zahrádky za městem. Tak co, už jste začali? Já už doma papriky nasel!A jé je, nicota se blíží. Honem se musím vrátit na start, snad i tento závod s mlhou vyhraju!
Lidéřovice
Tak jsem opět vyhrál, můj let je ZDE. A ještě jeden let v ČR je od Zdeňka ZDE, asi startoval na loučce u Třebíče, kterou jsem zmiňoval při přeletu z Náměště. Jen tak pro zajímavost, ani já nemám vyhřívané rukavice!

 

Kamerka ještě stále natáčí, no paráda, to jsem ani nečekal, že baterka víc jak hodinu vydrží, budu tak mít celý let!A to jsem se pak doma divil! Celou hodinku tam mám v záběru jen padáček vzhůru nohama, vlastně vzhůru šňůrama, a téměř nic kolem. Až podle přiblížení na fotce zjišťuju, že se mi kamerka nějak nešťastně zahákla za šňůru a tím nenatáčela, co měla. Včera mi asi odešla karta v kameře a dnes tohle. Koukněte alespoň na video z mého startu a přistání ZDE.Ale jo, pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/