Na víkend jsme jeli na návštěvu k Jeseníkům. Původně jsem si chtěl lítání vzít  sebou, ale počasí se opět zbláznilo a tak z toho nebylo nic. Domů jsme se s manželkou vraceli už v sobotu 17.3.18 a tak jsme to vzali trochu výletně. Prvně jsme se stavili u radiolokačního bodu na Buchtově kopci, jenže tam byl výjezd autem zakázán.

 

Manželka mi dala košem, že prý v tomhle počasí nikam nejde, ovšem já to nevzdal a vyrazil sám.

 


Čekal jsem něco většího, tohle mne docela zklamalo!Naštěstí jsem to nevzdal a šel blíž, a po chvilce se mezi stromy ukázalo i něco většího.

 


Dá se tu i ubytovat. Teď tu asi nikdo nebyl a nevím, jestli by mne případně i pustili na střechu.Z druhé strany kopce je krásná pohádková vesnička a tak jsme se tam stavili také, kousek videa mám ZDE. 


S malou zajížďkou jsme to vzali přes Velké Meziříčí.

 


A tady jsme ještě zajeli na kopec kouknout na místní rozhlednu.Z internetu: „36 metrů vysoká železná rozhledna ve tvaru šroubovice DNA. Rozhledna je otevřena od roku 2015.“Zdenča mi opět dala košem a tak jsem šel sám. Nevěřil jsem, že bude přístupná, ale je tam automat a tak se dalo.
Funěl ledový vítr a tak jsem se nedivil, že tam nebyl nikdo jiný.

 

 

 


Jen doufám, že příští příspěvek už bude opravdu z našeho létání. Zatím to podle předpovědí na příští víkend u nás nevypadá dobře, asi bude dost foukat, ale třeba na Černé hoře by to šlo, pokud tam nepojedu!  :-)

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/