Je neděle 8.4.18 ráno a počasí opět vypadá nádherně.

 
 

Po desáté vyrážíme na kopec.
Po včerejším krásném létání mne to už moc do vzduchu neláká a tak všem říkám, že jim konečně nafotím starty.Nikotýn
Jirka Beránek
Ivan KlusáčekA jeho nádherný a povedený start pozadu.Jirka VolfschützJirka Raška
Michal Hejda

 

Nám neznámý vozíčkář a asi jeho bezva kámoši, kteří ho dostali do vzduchu.
Jenže díky němu jsem prošvihnul Beryho.Rozlučka s Hankou a odlétám taky.Tohle už nemusím komentovat, kdo viděl minulé dva díly, tak ví vše.


 
 Otočka před Piavou.

 
  


 


Doletění nad Malou Grapu.

 

Tím údolím se budeme domů vracet autem, zato Snajby tudy teď doletí až do Innsbrucku.


 

Já už zpět neletím, zkouším to do rovin.


 

Dnes byl obchod zavřený a my nic nekoupili domů, takže letím nad obchoďák kouknout, jestli dnes fungují. Aut je tam spousta a tak otevřeno asi bude.
Otáčím to zpět na přistávačku, jenže fouká protivítr a dost klesám.Tady pode mnou přistál Bery, taky to neprotlačil.Hledám vhodnou loučku, prvně to vypadalo nadějně, jenže pak mi fouklo obráceně a já to už nedal, můj let je ZDE.Tohle byla ta má vyhlídnutá loučka a vedle měli pod plachtou chřest. A lepší kolouzák u nového křídla dělá taky své!
Vzal jsem to zkratkou, byla delší, zato horší cesta!To sedí, protože po cestě jsem došel do dvora, pak po zahradě k plotu a nakonec jsem se vracel zpět na loučku.Přešel jsem tu mou loučku a už bylo vidět na kemp.Nikotýn jede pro Beryho.Ivan nám nad kempem ukázal na novém křídle malou akrobacii.S Nikotýnem jsme zajeli na kopec pro auta.Při cestě zpět jsem se konečně zastavil podívat i do místního kostela, kam se mnou mí kolegové včera nechtěli.


 A ještě v místním aeroklubu, kde jsem si konečně chtěl koupit dýmovnice, jenže tady je nemají.

Jirka V. stále ještě někde lítá a tak si zatím jedeme do obchoďáku nakoupit, ať domů nepřijedeme s prázdnou.Aut je tu spousta, ale i tady mají v neděli zavřeno. :-(Konečně po pětihodinovém letu dorazil i Jirka.Takže dobalit, naložit a vyrazit k domovu.


Tady kolegům ukazuju startoviště u Levico Terme, kde jsme byli v roce 2009 na XCampu (koukni na 1., 2., 3. a 4. díl) a v pátek odtud letěl Bambus s patričkou až na Doládu, jejich let je ZDE.
Ve dvě jsem doma, ráno se moc dobře stávat nebude. A to ostatní mají ještě cestu před sebou.Že mi to psaní moc dlouho trvá?! To víte, práce na zahrádce nepočká, jednu výstižnou fotku z FB mám tady.Michal slíbil článeček, pokud dá 70 km návratovku, jenže když to stahoval, páteční a nedělní let tam prý nemá a sobotní má zkrácený. Teď jde o to, jestli to neudělal schválně!? :-)
A to už je všechno, další díl nebude.

Pěkné to bylo!

Vlasta
http://www.pgv.cz/